2024. november 07., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#411384
Hopp zivatarok látok tőlem nyugatra nem is messze. A végén még idetalál egy. vidám
#411383
Simán, alig 10 fokos 850-el 27 fokok vannak keleten.
#411382
Én meg nem hogy nem zárom ki, kifejezetten meglepne, ha a jövő héten nem lenne 32, sőt, akár kerekített 33 fok az országban.
#411381
Azokhoz a telekhez képest mindenképpen. Január hozta az átlagos formáját hóval, faggyal, enyhüléssel, majd lehűléssel...

És akkor emlékezzünk meg itt valamiről. Érdekes téli időszakokat élhettünk át 2013-2016 között. Mint később kiderült, hosszú időre 2012. decembere volt utoljára negatív anomáliájú, igazi téli hónap. Utána, ha a 2016-os januári mínusz nullást nem számítjuk bele, akkor a következő csak 2016 decembere lett újra ilyen. 2013. jan.-tól kezdve egyhuzamban 9 téli hónap lement pozitív anomáliával, illetve - belevéve a '16.-os januárt is - 12 (!), egymást követő téli hónap telt el átlag fölötti, vagy legalább átlagos középhőmérséklettel. Én ehhez hasonló többéves monoton enyhe téli időszakos periódusra nem emlékszem, talán az idősebbek igen. A 2016-2017. tél óta a megfigyelhető melegedő tendencia ellenére helyreállt a "rend", azóta nem telt el tél úgy, hogy ne lett volna legalább egy átlagosnál hidegebb hónap. 

Érdekesen kettős arculatú volt 2013 első két hónapja: január és februárban 2-2 havazás volt nálam, aztán már másnap gyors enyhülés, és pár nap alatt teljesen elolvadt a hó. A havazásos-havas napok ellenére összességében az átlagosnál enyhébb idő dominált az év első két hónapjában, a havazással járó lehűlések inkább csak belerondítottak a sokszor szinte tavaszias enyheségbe.  A havi középhőmérsékletek pozitívak voltak. 
#411380
2015-ben így festett a helyzet 850-en, és 31-36 fok között szóródtak a maxok, sőt szeptember 18-án az Alföldön továbbra is 34-37 fok között alakult. Link      Link
Szerintem egy 15-19 fok körüli izoterma 850-en amit a GFS és ECM pedzeget, azért ebben a formában hozhatná az általam is említett 32-33 fok körüli maximumokat helyenként. 1-jére sem vártak a modellek forrónapot, még is jobban bejött a meleg délkelet felől így meglett a 35 fok a határ mentén. Egyébként délies lenne a légmozgás, bár nem túl dinamikus, egyik modell sem vár jelenleg erősebb szelet. 
#411379
Nálunk jelenleg 27.2 fok van, igazi késő nyári idő, a napon azért még izzasztó a dolog. nevet Itt azért az Alföldön bőven lehet 30 fok körül, sőt 32-33 fokot sem zárok ki pár helyen. Persze ha csak bejön a 15+ fokos izoterma, Alapjában 26-31, 27-32 amire lőném én is így nagy vonalakban, és az Alföld javára.
#411378
Nyílván nem lehet szembe menni a napállással, de azért nem rossz teljesítmény a szeptember közepi 30 fokok.   nevet

Alig 12 fokos 850 mellett most 27 fok van.  
#411377
Akkor a félre értés elkerülése végett, úgy kellett volna írnom, hogy javarészt enyhe volt, benne egy markánsabb, hidegebb időszakkal. Ezt leszámítva talán egy 2014/2015-höz képest, de különösképp 2006/2007-hez képest mindenképp érdekesebb szezon volt. 2014-es karácsony hidegbetörés volt ott is ami odavágott. Illetve az évben a déli tájakon összejött egy-egy havasabb epizód az érintő mediterrán ciklonok által.
#411376
Így van, kezd dolgozni a jóval alacsonyabb napállás, szeptember közepe felé azért már közel 20 fokos 850 hePA érték + főnös rásegítés is kell ahhoz, hogy jóval 30 fok fölé szaladjon a hőmérséklet. Mind a hivatalos, mind a mi előrénk 26 (27) - 31 fok közé várja a jövő csütörtöki T maxokat, ám addig azért még 6 nap van hátra, módosulhat ez még mindkét irányban nevet
#411375
USA egy tekintélyes részén szélsőségesebb a klíma, akár mindkét irányban, mint nálunk. Közép-Ázsiában, sőt a távol-keleten (Japán, stb.) is vannak területek, ahol csak néznénk, mint a moziban.
Ettől még tény, hogy sokkal több helyen egyhangúbb a klíma a miénknél, mint ahol nem nevet
Amit amúgy nagyon szépen leírtál, későbbi idézésre eltehető megfogalmazás nevet Mik derülnek ki itt a sok ló****ozás között kacsint
Én biztosan - pont ezek miatt sem - nem akarok itthonról elköltözni, legalább a nyugdíjig. Utána esetleg a dalmát hegyek érdekelnének, télen töménytelen hóval, nyáron pedig egy köpésre a tengertől.... Neretva-torkolat környékén meg aztán gyümölcsök, borok, halak.... mmmmnyámm...
#411374
Na, jobban meggondolva a 85-ös ősz, majd a rá következő tél rém tanulságos volt. Elgondoltam, mit mondanék ma, ha visszacsöppennék 1985-be, milyen tél várható? Igen: soká nyárias volt abban az évben az ősz, ezért a DAI figyelembe vételével enyhe kora telet "jósoltam" volna.
Viszont vakarnám a fejem, mert az előző, 1984/85-ös tél az utóbbi évtizedek egyik legzimankósabbja volt. Az ilyen telek viszont megfigyelésem szerint párban, sőt nemegyszer 3-4-esével járnak. A természet végül jól feloldotta a dilemmát: a tél eleje relatív enyhe volt, aztán februárra akkora, de akkora zima jött!
#411373
Noha nem jártam sok helyen (főleg nem éltem) a világon, de ahol eddig megfordultam, ott mind egyhangúbb a klíma, mint idehaza. Egy-egy jelenség persze lehet hogy izgalmasabb (pl a karibi hurrikánok), de a paletta sokkal kevesebb színből áll. Ezen segíthet pl az orográfia, mint a Kanárin, de én nem akarok egy általában szeles, napos örök májusban élni. Nekem kell az MKR, a szupercella, a ködillatú-tölgyfafüstös hidegpárna, az őszi simogató napsütés, vagy a szomorkás talajfeltöltő 2 napos esőzés, az méhcsalogató tavaszi napsütés az első iszapillatú kárászozáskor, izgulni a hó-eső váltáson, felmenni Dobogókőre/X-hegyre, a  -11 fokos szikrázó havas reggel, a trópusi dunszt 22 fokos Td-vel, a 36 fokos rohadás és ezek kombinációi. Na, erre nekem tökéletes a Kárpát-medence.
#411372
Minden nap azért sajnos nem hógolyózhatsz a Teiden 3700 m-en. Mivel késö tavasztól öszig szinte semmi érdemi csapadék nincs, így csak addig van hó, amíg a télen, ill. tavasz közepéig esett hó megmarad. Ez ált. április, ritkán május.
Idén március elején kaptam szép távoli képet a havas csúcsról születésnapomra, majd júliusban voltam ott, de a közel 30 fokos T850 mellett persze nem találtam már semmi havat... 3700 m-en 15°C  körül volt akkor.
Olvasmány a témában: Link
#411371
Jelenleg ECM a legbiztatóbb őszi idő szempontjából, de ő is csak a futás legvégén, 240 óra táján. A többi is ad hf-ot, de, ahogy mondod, utána gyorsan ránk kenődne nyugatról az AC. Valami lehűlés elég valószínűen lesz, de hogy ez évszakváltásnak, vagy jelentéktelen maszatolásnak bizonyul, még nem dőlt el.
A 15 fokos T850 viszont szinte borítékolható jövő hét második felében. De annyira azért nem látszik rémesnek, itt nálam sztem 29-30 fokban tetőzik a "hőség"
#411370
"Azért a 2015/16-os tél ha nem is volt olyan túl hideg, de hó hullott azért több alkalommal is..."

Nem, hogy nem túl hideg, összességében kifejezetten enyhe volt. A december borult, párás, ködös, de enyhe, csak a legvégén lett hideg, a tél utolsó hónapjában pedig az eddigi legenyhébb februárt élhettük át a mérések kezdete óta. A valódi tél januárra korlátozódott, akkor két periódusban jött zimankó hóval együtt a hónap elején és derekán, míg e két időszak között felmelegedés volt. Összességében átlagos január volt, az országos havi középhőmérséklet pontosan megegyezett a sokéves átlaggal.
#411369
Hehe, egyszer közelebbről megismerkedtem egy tenerifei spanyol csajjal (Írországban). Fel is csillant a szemem, hogy majd odamegyek vele, de lelombozott, ő is imádja, de élni ott borzalmas, szinte semmi nincs. Szállodás lehetsz vagy vendéglátos, de szarok a fizetések, full nihil az egész a helybélieknek.

Pedig amúgy maga a paradicsom... 3700 m magas vulkán, ergo ha akarsz, minden nap hógolyózhatsz és strandolhatsz is.
Meg lehet enni helyben érett banánt....
#411368
Hát, az Északi-sarkon biztosan több valamivel az ember, mint a pingvin, tekintettel arra, hogy ott pingvin egyáltalán nem él (a Déli-sarkon élnek, ott viszont jegesmedve nincs)
Én még most is kacsingatok keletre, az orosz romantika vonz (Dr. Zsivágó remek!), de legfeljebb csak szervezett turistaúttal mennék oda rövid időre.  laza
A reggeli társalgás kapcsán elgondolkodtam az átmeneti évszakok dolgán. Arra jutottam, hogy nem csoda, hogy ezek nemegyszer időben jelentéktelenre törpülnek. Gondoljuk csak meg: október közepétől már téli, április közepétől pedig nyári a napállás. Ezek után, ha épp jókor üt be a makrováltás (azaz ősz közepén meleg szituáció vált hidegre, tavasszal meg fordítva) akkor a nyár után nagyon rövid idővel tél, tél után nyár jöhet. Erre sok a példa a múltból, igaz, az idei tavasz "eltűnése" ezt figyelembe véve is durva volt.
#411367
Vásárhely: gyengén gomolyfelhős ragyogó nyári idő, 28 fok. 
#411366
abban a koleszban en is laktam vidám
#411365
Az ország egyetlen zivatara alatt állok.
#411364
Már most is több ember van az Északi-sarkon mint pingvin! vidám  A legkeletibb hely nem a Gellért-tér volt?  A kolesz pár méterrel távolabb van a Dunától...
#411363
keletre "mi van" a nagy "Oroszhon", vajon miért nem oda vágyik az emberek többsége ? nyelvnyujtas

Nekem mediterrán vidék Spanyolország jött be de hát ott is csak a tengerparti sáv lehet elviselhető a szárazföldi területeken piszok meleg tud lenni nyáron. (Cadiz környékén voltam 2009-ben de szeptemberben, nyilván strandidő volt simán, de beljebb a szárazföldön Sevilla, Cordoba is elviselhető volt)

Huzamosabb ideig Benelux-ban (Belgium, Brüsszel) laktam kétszer 2,5 évet. Ugye az a vidék óceáni éghajlat, a maga hátrányaival (napi többszöri frontátvonulás, sok eső, a magas páratartalom miatt  25 fokos max-oknál is rosszabb hőérzet nyáron), viszont azzal az előnnyel kánikula nem jellemző legalább is 35+ fokok, kivéve a 2003-as (ismert hőhullám) esetén amit én akkor tapasztaltam
Szóval onnan mindig vágytunk a szárazabb magyar télre nyárra, emlékszem egy téli szabadság idején a repülőgépből kiszállva felszabadító volt a száraz hideg Ferihegyen a nedves brüsszeli tél után.

Ja amit még nem szerettem amikor június-július  tájékán esős periódus volt Brüsszelben épp hogy csak 18-20 fokokkal  az égbolt kb mint nálunk novemberben olyan szürke és az emberek ballonkabátban, kiskabátban jártak-keltek az lehangoló volt zavarban
#411362
lazavidám

Gyere gyakrabban hideg
#411361
Ma csak távirati stílusban, mert nincs túl sok időm: az ECM ENS-et végigfutva kb. hasonló kép adódik, mint a GEM-nél: szombatig egy kb. 3 napos igen meleg epizód, melyet egy gyors mozgású HF zárna le, viszont azt egy újabb AC követné, így legfeljebb annyi történne, hogy a 30 fok körüli szeptemberi hőség a mostanában jellemző 25-26 fokokra mérséklődne. Ez még mindig nem a keményvonalas ősz, ám a két ´nagy´ modell operatív futásai hosszabb távon ebbe az irányba tapogadóznak - így ha még nem is a következő hétvégén, ám az azt követő hét folyamán - habár még űrtáv - azért inkább az őszies hőmérsékletű változékony, mint a száraz, késő nyári folytatásra fogadnék (valamivel) nagyobb tétben nevet 
#411360
Ideális időjárás? Hegyek! Tuti oda költöznék, ha ez az egyetlen szempont alapján választhatnék. Sok zivatar, sok hó, szép táj, sok csapadék, hideg patakok és a napnak is van ereje, ha akarja, de a 35+ fokos napokból 5 évente van egy, ami pont elég nevet
#411359
"Az időjárás változik, nincs kőbe vésve ahogyan beszéltünk róla, hogy egy forró nyarat mindig pocsék tél kövessen".
Ezt nagyon fontos hogy leírtad. Több bizonyíték volt erre, de ez valahogy sokszor elfelejtődik. Nekem rögtön az 1985-86-os tél ugrik be. Hosszú, csaknem október közepéig tartó nyárias ősz, utána egy jó átlagos változatos tél, többszöri hóval.
#411358
Nem lett volna lehetetlen, mert azért az burkoltan ott volt, hogy 46 már van. kacsint
De mivel éjszaka nem dörrent be, és már csak 3 nap van hátra a hétből, így most már mindenképp az. vidám
#411357
Ezekben az álmokban benne van a megfelelő anyagi háttér és körülmények is ,enélkül nem biztos,hogy olyan kánaán lenne ahová vágyódunk ,mint egy nyaraláskor.
Persze ezt értem a hideg országokba vágyókra is,ha majd munka után már a 126 . napon lapátolná a havat vagy vakaródna a fűtés kifizetésén akkor már lehet elég lenne az a pár havas napos  magyar tél is. laza
Ezért is általában nem időjárás, hanem életkörülmény javulás miatt költözik az ember fia. Persze megértem a "hipervándor" álmokat is.kacsint
#411356
Persze ez így van, ha csak nem lottónyertes az illető vidám Fiatalabb koromban dolgoztam egy üzem sütő részlegén mint karbantartó, és informatikus azt hiszem az 50 fokos szauna garantált volt. Szóval tudom milyen , főleg mikor a gépek sem bírták a benti klímát. Felettem is szalad az idő, ma már nem hiszem, hogy bírnám azt én sem, 98-ban még be is vállaltam volna. De akkor még a hazai időjárást izgalmasabbnak tartottam és sokkal jobban rajongtam az itteni klímáért. Ma meg már csak álmodozok inkább, de az emléke még oda vonzz valóban "here verézni" kacsint
#411355
Azt se felejtsük el ,hogy ezek a költözési tervek az ember nyaralása alatt születtek,de dolgozni is kell majd ebben a melegben nem csak here verézni.kacsint
#411354
98-ban jártunk Korfun, hát azt mondom annál szebbet ami akkor volt nehéz elképzelni. Persze aki nem bírja a meleget annak nem ajánlom, de felhőtlen azúrkék ég napokon át, és 38-40 fok, csodás naplementék a parton, lágy déli szél. Vízparton azért el lehetett viselni, más az ottani 38-40 fok, mint a hazai, pláne a betondzsungelben, a városokban. Én a nyarak egy részét szívesen tölteném ilyen helyeken, aztán télre a Skandináv-félszigetet venném célba nevet
#411353
Akkor az ellenkező tábor tagjaként mondom, én pedig elköltöznék egy görög szigetre, pl Kefalóniára. Enyhe telek vannak és a nyári hőség is kibírhatóbb mint itt Magyarországon.
#411352
Én nem költözök sehová,ha nem bírnám már a meleget beruházok klímába,ha havat akarok akkor rengeteg hegy van köpésnyire.Tudom a reakciót ,de minden helyben legyen ne máshol. Megnyugtatok mindenkit ,hogy ahová költözne se tetszene minden(szél ,eső,túl hideg)  ,ebben biztos vagyok.
#411351
No para! nevet Valóban az átlagosnál melegebb időjárás várható, és kánikula lesz az ország egy részén, 30 fok körüli illetve azt meghaladó csúcsértékekkel. De az is biztos, hogy fogunk még eleget fázni emiatt ne aggódj. Az ilyen későn betévedt átlagon felüli időjárású szakaszok, legyen ez a téli vagy nyári félévben, már kérészéletűek többnyire. Márciusban kemény, fagyos tél volt, annak minden kellékével. Áprilisban volt egy rövid tavaszi epizód, majd nyár. Ez most is megvalósulhatna, hogy 1 hónap múlva már az igazi őszben találjuk magunkat. Az időjárás változik, nincs kőbe vésve ahogyan beszéltünk róla, hogy egy forró nyarat mindig pocsék tél kövessen. Meglátjuk mit hoz az október és a november. Egyelőre mint írtuk páran a szeptemberi kánikula idővel megtörni látszik, most az utóbbi ECM se hozza be olyan vastagon a 15 vagy 15+ fokos izotermát. Semmi sem dőlt még el, viszont 1987-ben vagy közelebbi példa 2015-ben durva hőhullám söpört végig országunkon szeptember közepén. Mind a két alkalomkor 33-35, helyenként 35 fok feletti hőmérsékletek voltak elég nagy területen, az Alföld javára. Azért a 2015/16-os tél ha nem is volt olyan túl hideg, de hó hullott azért több alkalommal is, és kellett a télikabát, és a kiegészítők hozzá nevet Meg fog érkezni az általad is várt hidegebb periódus, ez még nem jelenti a világvégét. Március 17 után pár napig még hóban, fagyban sétáltunk, így szeptember 17 körül belefér a nyári idő. Azt látjuk tolódnak az évszakok, de ez ellen semmit sem tehetünk. Persze ez tendenciát sem jelent, könnyen jöhet majd egy olyan szezon ebben a "globális felmelegedésben" amit örökké harsognak, amikor is kemény, korán jött téli időszakunk lesz, hóval, faggyal.
#411350
Mindenki északra akar költözni, lassan több ember lesz az északi sarkon, mint pingvin! laza
Érdekes, keletebbre kevesebb embernek akaródzik menni, pedig arrafelé hidegebbek a telek. Fiatal koromban egy ideig én is kelet felé kacsingattam, aztán elolvastam a Doktor Zsivágót, és inkább maradtam itt a fenekemen. A legkeletibb hely, ahol életvitelszerűen éltem az Budapest volt, a budai Skála parkolóval szemben.
#411349
Ha már Skandinávia, akkor költözzél Norvégia atlanti partvidékére. Ott  szinte garantált a hűvös nyár, télen pedig csak ritkán kell havat lapátolnod.
#411348
Nem kell elorangatni a klímaváltozást minden meteorológiai témánál (nem kifejezett rád gondolok, mostanában ez a  "divat") 
Ilyen áprilisban kezdődő nyárra volt példa a 90-es évek elején is (egyszer veszem majd a fáradságot és kikeresem az archívumban az évet) Osszedolt a világ azóta? Nem, sőt jött a 95-os, 98-as,2002-es tél és társai. 
Idojarasunk nagyon faramuci dolgokat tud, és tudott a múltban is, produkálni. A tavasz idei kimaradása szokatlan, de nem példa nélküli. Hogy az ősz is kimarad majd, azt teljes tisztelettel, de nem hiszem el az egy vodornyi akkumulátornak. 
Egyébként nagyon jópofa, hogy egy gyermekkori ismerősöm szóról-szóra ugyanazt mondta, mint most Te. Ti. hogy most már északabbra kellene költözni a melegedő éghajlat miatt. Ez kb. 25 éve történt! kacsint
#411347
Az 5 napon túli "jóslás":

A jövő hét második felében tovább emelkedhet a hőmérséklet, az ország egyre nagyobb területén haladhatja meg a 30 fokot.


Nooormális !!! Jó mondjuk jövőhéten megyek gyógyfürdős helyre szabira jó lesz ha nem kell fázni a nyitott medencéknél

Tudom az lesz a válasz volt ilyenre példa mondjuk az elmúlt 20 évben, de..., nem tartja senki elképesztőnek ezen az égövön (mi is pontosan, mérsékelt kontinentális? én még így tanultam biztos rosszul) gyakorlatilag április óta nyár van fittyet hányva elég keményen a 4 évszak váltakozásának.   
Egyszer még megtörténik novemberig nem szabadulunk a 25 fokoktól sem és a tél gyakorlatilag hómentes lesz. Talán még kemény fagyok se lesznek.

Bakker csak 300 km-rel északabbra feküdne ez a[z] ország, vagy közelebb a magas hegységhez (Alpok) nyelvnyujtas
Tényleg azon gondolkodom "klíma migráns" leszek és hűsebb éghajlatú országba költözöm, Skandinávia oké, gondolom az idei svéd kánikula az csak kivételes eset volt nem fog túl gyakran (évente) ismétlődni  laza 

[mod. - coontac]
#411346
Igen, egyre tolják az időben, de ami késik talán nem múlik nevet Az igaz, de az átmeneti, szokatlan szeptemberi hőhullám megtörne mindenképpen ami még mindig kilátásban van. A GFS alapján fel is számolódna ez a stabil délnyugat-északkelet kiterjedésű AC öv.  Mondjuk még elég messze, de ha ez így megvalósulna, akkor egy csapadékos, amolyan vérbelibb  őszi időszak kezdődne jövő hét vége felé. A lehűlés az ilyen tájt már várható is lesz, a szeptemberi esetleges kánikulákat gyakrabban és hamarabb törik meg frontok. Tegnap is meleg, igazi késő nyári nap volt, de abszolút érződik , hogy szeptember van. Pedig az égkép július végét idézte. 
Egyébként ahogy betörne és ex-trópusivá alakulna, beolvadna a teknőbe, csinálna is egy szép hirtelen teknőleszakadást. Ezt a GFS több alkalommal mutatta, de mindig valahogy ahogyan Te is látod, kikerül 300 óra köré vagy fölé.

Egyelőre ahogy a fáklya mutatja a lehűlés esélyes lesz, annak mértéke kérdés egyelőre.

#411345
Mostanában ritkán nézek be ide, akkor is csak trollkodni.

"Hát igen, így nem lesz meg a héten az 50 zivataros nap itthon."

7 nap alatt nem lesz meg, az biztos. vidám
#411344
1 hete nézem a GFS-en, de mindig 240 óra után lesz ex-trópusi Florence. laza

A GEM-et egyébként nem hasonlítanám a GFS-hez. Ott egy érintő frontból lenne 2 napos lehűlés, majd jönne vissza az anticiklon és a 25 fokok. A GFS-nél viszont (most) tartósabb és határozottabb lenne a lehűlés, ráadásul utána ciklonális hatások alá kerülnénk.

Egyébként ha az átlagot nézzük, akkor egyelőre a (legalább mérsékelt) lehűlésnek áll a zászló a második dekád második felében. Link
#411343
Igen, ez éppen a GEM esetén is felfedezhető . Az ECM-re kíváncsi vagyok ő hogyan látja, viszont előtte lenne pár kifejezetten meleg nap ez nem változott.
#411342
Na, friss GFS 190 órától ismét elokapta a poláris expanziót, hidegleszakadast. Igen kíváncsi vagyok, vajon ez is az eddigiekhez hasonló 1-2 futásos kisiklasnak bizonyul, vagy tartani tudja a modell. 
#411341

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53565)
#411340

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53564)
#411339

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53563)
#411338

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53562)
#411337

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53561)
#411336

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53560)
#411335

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#53559)

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-07 07:07:25

Kõszeg

1.4 °C

RH: 92 | P: 1032.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130177

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.