2024. október 18., péntek

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#184
#182
Köszi a címeket, de még nem volt idõm tanulmányozni!
#181
szori a bena cimekert, normalisan:Link
#180
helo Rainman!vannak ilyen 1-wire csatlakozos mikrokontrollerek, meg 1-wire huzalos csapmerok. illetve keszletek, hogy barmilyen billentos csapmerot atalakits ilyenne. ha jol ertettem lenyegeben egy szamlalot tudsz leolvasni a kontrollerbol, amit aztan atszamolhatsz mm-be. nekem van ez a dallas semiconductor "tini" nevu java-ban programozhato, 5 voltrol futo gepe, 1Mb memoriaval, anno 100$. aztan mast is rakhatsz ugyanarra a 1-wire drotra (ugyanarra a sima, 2 eres telefonkabelre!), pl nyomasmerot, homerot, szelmerot, es mind eltarolhatod . a dallas fele "tini"-ben van aztan lan-chip, meg webszerver is, a pc bongeszojebol is nezheted a muszereid, stb... ha erdekel, nezz szet itt: Link Link Link
#179
Bizony már találkoztam olyannal, ami 10 percenként mért, de más szempontok miatt nem felelt meg. Egyébként meg van értelme, mert a hatalmas zuhikat hogy tudod megkülönböztetni az egész napos esõtõl, vagy a csak kiadós záportól? Van úgy, hogy 60mm hullik le egy óra altt és utána még több órán esik sokkal kisebb intenzitással... Az egy perces mérés azért macerás, mert automatikus, állandó mentés esetén rengeteg (fölösleges) adat termelõdik, ha meg érzékeli, hogy mikor esik, az nagyon drága (és nem teljesen megbízható) mûszaki megoldás. A méréstechnikáról ne is beszéljünk, mert kis intenzitásnál az 1 perc alatt lehullott csapadékmennyiséget teljesen pontatlanul fogja rögzíteni. Na pont ezért keresek olyan mûszert, ami megmondja, hogy egy miliméter csapadék mennyi idõ alatt esett le (aza mm-ként ment egy idõpontot.
#178
Olyan csapadékmérõ nem létezik amely percenként ment adatokat. Ennek semmi értelme nem lenne! A legújabb mûszerek lebontják a lehullott csapadékot az elmúlt 24óra, 1óra és Total mennyiségre. Olyan mûszert még nem láttam ami kijelezné az 1h-nál rövidebb idõszak alatt hullott esõ mennyiségét. Nekem WS 2500-as mûszerem van, de ez a 24 órás csapadékot 07-07h-ig méri, bár én ezt feloldottam és én 0-24h-ig mérek, szerintem ez normálisabb, mert így ténylegesen az adott nap csapadékát kapjuk meg.
#177
Rádióadós hõmérõt is lehet kapni, azaz olyan nyavaját, aminél az érzékelõ nem madzaggal van összekötve a kijelzõvel. Uis aza hülye ötletem támadt, hogy felengedek 1 lufit az érzékelõvel 50-100 m magasra a háztetõrõlnevet
#176
Többek között a WS rendszerekkel is szemezgetek, de még nem látok tisztán, hogy biztosan megfelelne-e nekem egy adott mûszer. Azt már nagyon pontosan tudom, hogy mire van szükségem és most gyûjtögetem az adatokat. Ha vki konkrétan tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék... A 0,1mm mérési pontosság a mérés elvében rejtözõ bizonytalanság miatt nem érdekel. Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan mûszer, ami elmenti mondjuk flash memóriába, hogy 1 mm csapadék mennyi idõ alatt esett le. És persze van benne naptár is, vagyis 24 órás zárást is készít.
#175
Azt hozzá sem kell tennem,hogy mm-re értettem.
#174
Nem akarsz beruházni egy komplett WS-re? Mert akkor 0,1-es pontossággal tudnál csapadékot mérni.
#173
Köszi MetFickó a választ! Gondoltam, hogy nem egyszerû, mert már sokat jártam utána és eddig csak újabb problémákra bukkantam. Az elsõ fejtörés rögtön a mérés elvénél lép fel, de hát errõl már korábban volt szó. Az adatmentés megint nem egyszerû, mert ugye vagy arra lenne szükségem, hogy mondjuk 1 percenként mentse el az adatokat akármennyi esett (ez pedig kevés csapadéknál értelmezhetetlenül rövid idõ), vagy ahogy írtad 1 mm csapadékhoz mentsen el idõintervallumot (ezen az elven mûködõ készüléket egyébként még nem láttam). Ráadásul nem tudom felügyelni, kinn a "pusztában" lenne rá szükségem, vagyis valami flash memóriára kellene menteni, úgy hogy utána számítógépen grafikusan feldolgozható legyen az akár több napig mentett adatállomány. Röviden, a konklúzió: ha a magyar conradot megkeresem, akkor szerinted van esély, hogy jutok vmire (náluk még nem jártam)?
#172
rainman! a kérdésedre nem egyszerû a válasz.. nos intenzítást legkönnyebben úgy kéne mérned hogy beszerzel egy megfelelõ csapadékmérõt, aminek van egy érzékelõ szenzorja. Ez mondjuk mentsen minden 1mm-nél, és nap végén pedig összesítse a mér értéket. Intenzításmérõrõl nem tudok, de a megmért csapadék mennyiség és az eltelt idõ függvényében meghatározható az intenzítás is. Javasolt csapadékmérõ vásárlása a conrad shopban, vagy az ebolt online mûszaki áruházban, ahol melleasleg már kézi szélmérõ is kapható!!!
#171
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni csapadékmérés ügyben. Olyan mûszerre lenne szükségem, amivel csapadékintenzitást tudnék mérni, a kapott adatokat pedig PC-n tudom feldolgozni. A lényeg, hogy minél rövidebb idõszakonként mentsen el adatot, amit minél egyszerûbben tudok áttenni PC-re.
#170
KP: kész van már a progi amit igértél? ja és mikor lesznek az új giffek amit multkor mondtál? Üdv: Metweb
#169
Asszem meg, de nézd meg a conrad-nál is! www.conrad.at , www.conrad.com , www.conrad.hu , www.conrad.de
#168
Szerintetek megér egy ilyen 10 ezret? Link
#167
karip! Szélsebesség mérésére ha nem akarsz sokat költeni akkor Windmaster 2-t vegyél, ennek ára 60euro! Ez csak sebességet mér, de azt nagyon nagyon pontosan ám. Ha viszont figyelembe veszed, hogy 199Euro egy komplett mûszer, akkor nem biztos hogy megéri.
#166
az 5let jó, csak colstok és számológép kell hozzá, na meg egy konzervdoboz amire vigyázol, ez azért jó , mert így akár az egyetemen is tudom mérni a csapit, ha meg valakinek útban van akkor nem nagy veszteség ha eltûnik.
#165
A csapimérõhöz: Aki "házi" eszközökkel akar mérni, annak tényleg elég jó lehet egy zöldvillám által ajánlott edény, aminek egy hátránya lehet szerintem, hogy az állandó töltögetés csap. mentes idõben lehet macerás, bár ha a tölcsér miatt a párolgás csekély...Én régóta a Snowhunter által is említett számításos módszert alkalmazom, amihez nem kell más, mint egy ismert befogadófelületû tetszõleges aljkiképzésû edény, pl. körszájú lavór ennél elég az átmérõt lemérni. Minél nagyobb, annál pontosabban mérhetõ majd a térfogat, hisz annál több vizet mérsz majd. Tehát a kapott vízmennyiséget ha megadod literben, akkor ez a menny.literben, szorozva 1/a bef. felület m2-ben, és meg is kaptad a pontos millimétert, ha pontosan mérted a térfogatot! Térfogatmérés pontosan: nagy fém gyümölcskonzerv-dobozba kell önteni a vizet, annak átmérõjét és a vízréteg vastagságát leméred, majd... nem kell térfogatot számolni, hanem: vízréteg mm-ben * konz. átmérõ négyzete / lavór átmérõ négyzete = esõ mm-ben, jó pontossággal, ha a párolgást nem számoljuk, ami azért esõben igen kevés gondolom. Ez a módszer fõleg akkor ajánlható, ha pl. nem az otthoni "telepített csapimérõdnél vagy, egy colostok és egy vödör, vagy lavór mindenhol van. (Amúgy pontosabb a mérés, mintha eleve a konzervdobozba fognád a csapadékot, az így megsokszorozódó rétegmagasság miatt, amikor 1 mm tévedés a végeredményben csak a töredékét jelenti a közvetlen mérés hibájának.Elnézést minden "hozzáértõ"-tõl, ez csak a "humánabb" beállítottságú észlelõknek jelenthet újat.
#164
helo karip! igaz, hogy nincs kijelzoje, de nem kell hozza egy egesz pc. eppen most lett kesz a digitalis homerom, ami ugyanazt az ic-t hasznalja, mint ez a keszlet, es egy telefonkabellel ra lehet kotni barmilyen "1-wire" microkontrollerre. az enyem egy dallas semiconductor tini 1Mb memoriaval, anno 5 eve kerult 100 $-ba, a homero ic iden februari ara 1700 forint volt. a kontrollerre aztan lehet szerelni lcd-t, el lehet tarolni majdnem 1Mb merest, aztan bongeszovel pc-rol kiolvasni, ha kell, stb... es ugyanarra a telefonzsinorra ujabb ic-k fuzhetok, es kozben a microkontroller barmi masra is hasznalhato, pl webszervernek. persze kell hozza nagy adag kitartas, programozas, butykoles, de nekem nagyon tetszik nevet helo, bCurrent Temperature of 1-Wire temperature device 5B00080063FFB010 12.0 °C (53.6 °F)
#163
Bogart:Megnéztem a kütyüt és belelkesültem mert nekem szélirány is kell. Viszont jobban megnézve a dolgot ez annak jó akinek állandóan be van kapcsolva a komputer mivel nincs kijelzõs egysége, egybõl a pc-re kell bekötni. Igy viszont egyelõre nem találtam a Conrad 2305-nél olcsóbbat. € 199,- Tud valaki szélerõ/irány mérésére olcsóbb gyári kütyüt?
#162
Nagy az érdeklõdés ...
#161
sziasztok! a velemenyetekre lennek kivancsi errol a weather station-rol:Link semi. ic-kbol van, pc-re kotheto,- The resolution for the Wind direction sensor is 22.5°- accuracy for the Temperature sensor is +/-0.5°C- Wind speed accuracy is about 2% from 10mph to 140 mphez a 3 cucc egyutt 80 USD + szallitas, szerintetek jo?
#160
Eladnám(a következõ címen az Interneten is megtekinthetõ : [email protected])BAR 938 HG-SIRIUS tipusú meteorológiai mérõmûszeremet ( még 8hónap üzleti garanciával ) mivel saját részre maximális tudású mûszert rendeltem.Üzleti árának (53990 Ft ) kb:75%-ért.Akit érdekel az a következõ címre küldhet üzenetet ( lehetõleg - metnet - néven , mivel a vírus miatt mostanában nemnagyon nyitom meg törlés elõtt az üzeneteimet ) [email protected] ( Egyéb eladó - hibátlan - mûszereim is vannak amelyekre a WMR 928N - tipusú mûszerem után nincs szükségem !
#159
Amiért be tudom hozni az 430Euro körüli összeg, de tegnap találtam egy oldalt ahol 409Euro, de mindegy mert ott meg a postaköltség lenne durva.A WS 2200-as is jó mûszer, ha nem az egyik legjobb. A WMR 112OS-t mindenhol abszolút profinak tartják, csak nem lehet vele PC-re mászni. Szóval nehéz választás, fõleg úgy hogy korlátozottak lesznek a felszerelési lehetõségeim. A vezeték nélküli szenzorok ugye meg megkívánják a déli fekvést.
#158
Én a WS-2500 ast választanám a helyedben.Mennyibe kerül?
#157
nekem a WS-2500 jobban tetszik
#156
Köszi Zombie! Szerinted melyik a jobb?
#155
ezeket találtam
#154
WMR 112 OS: (eng) Link
#153
Link
#152
info WS-2500: Link leírás:Link
#151
Mostanában tervezem hogy veszek egyet de elõbb el kell adnom az elõzõt
#150
Valakinek van már "személyes" tapasztalata a WS-555 típusú mûszerrel kapcsolatban?
#149
Conrad féle Bar-112 elõrejelzõ állomás csere miatt eladó,érdekel valakit, vagy ez már elavult , és dobjam a kukába Emil:[email protected] csak 16h után olvasom el !
#147
Meteo! A szél hogy tudja variálni?És még egy kérdés a 4. emelet magasságában (kb:12m) mennyivel van melegebb?-hidegebb? ,mint a szabványosnak mondható 2m-en. Kell, hogy legyen egyáltalán különbség?
#146
Nekem egy régi fa kakukkosórában van beletéve, nem süti a nap csak a szellõ megy át rajta de az nem baj, sõt szellõznie kell, mert befülledne benne a kakukk nevet Komolyan amúgy tényleg egy fadobozt keress ilyen madáretetõféle is megteszi csak szellõzzön egy kicsit, de ne nagyon mert akkor már a szél variálja.
#145
Kösz MiCKEY. Kipróbálom. Bár ezt kicsit nehéz lesz a házfaltól távol elhejezni. Jelenleg egy kb. 0,5 méteres rúdon lógatom ki egy eldobható, alul kivágott mûanyagpohárban, de ez nem védi eléggé a naptól.
#144
A hõmérõt lehetõleg egy olyan dobozba(házba) kell rakni ami világos, teljesen árnyékolt a belseje, viszont rendkívûl jól szellõzik. És mondjuk minnél messzebb a házfaltól. (egy ötlet: mûanyag fehér cserépalátét aminek ferde az oldala, mondjuk 8-10db. ezeket egymásra tenni, centiméteres távtartóval, fejjel lefelé, afelsõ lesz a tetõ a többit pedig középen kivágni. Igy a középen keletkezõ térbe mehet az érzékelõ. Az alját is meg lehet hagyni. így oldalt szellõzik, de bet árnyék van, és esõtõl is védve van.)
#143
Sziasztok!Kicsit még új vagyok az észlelések világában ezért egy kis segítségre lenne szükségem. A lehetõségekhez képest reális hõmérséklet adatokat szeretnék mérni mit tegyek? Ami adott: -panel 4. emelet -minden ablak D felé néz -erkély nincs -adott a hõmrõ, ami egy kb 3m es "zsinorral" ellátott külsõ belsõ hõmérõAzt már kipróbáltam, hogy az ablak elötti, beton virágládába raktam, hogy ne süsse a nap és bár a szenzort nem érte nap a láda úgy áthevül, hogy még napnyugta után pár órával is 2-3 fokkal melegebb volt benne, mint az ablak elött. Van valami ötletetek?
#142
a WS-300-as (vagy WS-555) már kapható a Conradban, ára: 49.900,- Ft.
#141
itt egy kis flash is hozzá.. meg lehet nézni mit tud a szerkezet nevet Link
#140
JÓ ez a szerkezet bali!! Tulajdonképpen ez ugyanaz, amirõl a wetterfreaksen már egy darabja lehet olvasni.A conradnál részeltesebb info ugyanerrõl a készülékrõl (csak itt elv ws 300 a típusanevet Link
#139
Aki olcsón és jó és szép mûszert akar venni annak ajánlom, hogy nézze meg a conrad.de oldalt. Ezen belül a Wettermesstechnik részt, ezen belül pedig a wetterstation rovatban van. Conrad-os mûszer, WS 555 a típusa és 149 Euro!!!! Ezért a 149 Euroért szélmérõt, csapadékmérõt, páratartalommérõt, hõmérsékletszernzort, légnyomásmérõt stb. van beszerelve. Az állványok elég jól néznek ki.
#138
Metfickó:a Meteolandhoz is készítessz még ikonokat?
#137
KP: kb mikorra lesz kész a te progid?
#136
Mickey1: küldetem levelet, de most látom, hogy a progid a dat file-ból és nem a soros portról dolgozik. De végülis ez nem baj, attól még aktuális.
#135
Hali metarczok! Holnap kezdem el csinálni a képeket, mert mostanáig töprengtem a háttérképet hogy kéne megcsinálni, hogy kiválasztható legyen. majd jelentkezem ha elkészültek.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-10-18 11:55:25

Budapest III. - Flórián tér

10.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

129678

Hírek, események

Szélvihart hoz a Dunántúlra a mediterrán ciklon

Szélsőségek | 2024-09-13 19:04

pic
A mediterrán ciklon nem csak sok esőt és lehűlést, hanem nagy szelet is hoz, főként a Dunántúlra.