2024. december 01., vasárnap

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#19708
Tiszteletem az úrhölgyeknek!

8 év után megadta magát a ws3650-es beltérije. Érintésre nem reagál, hülyeségeket jelez ki, már ha jelez egyáltalán. Elemcsere, újraindítás, hálózati táplálás, ütögetés, ráolvasás, gyurcsókjózsi stb. sem segített. Kiszolgált az öreg harcos. Megevett már 1,5 eu-s raklapnyi elemet, 4-5 pulya el-elhajította már legalább ugyanennyiszer és biztos az sem sokat segített neki, amikor édesanyámat telefonon keresztül instruálva próbáltam adatokat kicsikartatni belõle. Beltérit szerezni meg esélytelen (pedig minden szenzor mûködik most) Így hát eljött az idõ, hogy lecseréljem az öreg viharvertet, de szétnézve a piacon vagy 100k+-ért vannak, vagy 50 alatti noname egymás klónjai cuccok. Na most... adnék 100 felett is egy jó állomásért, de az itteni mérõhelyen csak igen nagy kompromisszumokkal tudok szabályoshoz közeli méréseket végezni, úgyhogy egyelõre feleslegesnek gondolok egy Davis Ventage Pro2 Plus-t (aminek eleve a koncepcióját sem értem, nevezetesen, hogy egy ilyen éjjfekete csapadékmérõ alatt hogy a pélóba' lehet szabályosan mérni Link  ) szóval szükségtelen a Ferrarri a Jászárokszállás-Jászdózsa útra. Viszont nem tudom, hogy ezek a "Profi HP" "Fody" "Renkforce" "One Concept" "Ventus" meg a "Braun" nevûek mit tudnak, érdemes-e velük foglalkozni. Van valakinek tapasztalata? Vagy tudtok-e esetleg ezeknél jobbat,? Esetleg eladót? kacsint Elõre is köszönöm a válaszokat!
#19707
Link
#19706
sziasztok, egy kérdés.
Árnyékolót szeretnék vásárolni , vagy rendelni? honnan tehetem ezt meg? elõre is köszi!
#19705
Mondjuk nem vagyok meglepõdve, hogy kifogtam egy hibás terméket. Mindig ez van vidám De másodszorra, már minden tökéletes legalább. Készítettem videót is a hibáról. A 6-ai min/max adatok már átkerültek 11-ére. Légnyomás grafikonon is látszódik a gond.
Link
#19704
Én is így gondolom, be kell vasalni rajtuk a garanciát, ha már egy csomó pénzt elkérnek érte. Amúgy viszonylag ritkán van gond a Davis  memóriákkal, meg amúgy az egész masinával-szerencsére. Egyetlen gond, hogy minden drága hozzá. Olvasva német fórumot, nekik sem olcsó, pedig azért õk jobban állnak anyagilag, mint mi.
No remélem sikerrel jársz!.
#19703
Ki kapcsoltam egy egész éjszakára, mondom hátha segít vagy valami. De rájöttem, hogy mi is van. Nagyon egyszerûen elszállt benne a memória. Egyszerûen 8-ától semmit nem tud megjegyezni. Vissza fogom küldeni, és ez lesz a legegyszerûbb.
#19702
Mi lett végül is, megjavult a memória? Érdekelne...
#19701
Igazából az a gond, hogy a memória nem formázható. Sima törlést akkor csinál, ha a számítógépes szoftverben a rögzítési idõközt átállítod, akkor rákérdez, hogy törölhet minden adatot. Esetleg még azt lehetne megpróbálni. De ha nincs változás, akkor valóban vissza kellene küldeni. A garanciával érdemes élni.
Én a TH szenzorral voltam úgy, hogy 3-4 hónap elteltével nem ment a páratartalom 92% fölé.(Egy idõ után ez elõfordul, ahogy tudom, a profi szenzorok sem kivételek, amit a meteorológia használ). De kicserélték, szerintem nem lesz gond Nálad sem a garival.
Hirtelenjében ennyit tudok mondani, ha esetleg van még kérdésed, szívesen válaszolok, ah tudok...
#19700
Szia! Ez a Vue ISS-ével megy. Ugye ezek a szenzorok kompatibilisek a pro 2 beltériével is, amivel nincs is gond, mert adatkimaratás egyáltalán nincs. Minden hiba nélkül megy kivéve a belsõ memória. Valamikortól az óraátállítás óta kezdett elõször fura lenni, hogy a benne lévõ min/max adatok néha 2-3 tizeddel csak úgy eltértek. Aztán mostanra a belsõ memóriája teljesen összezavarodott. Légnyomás tendencia erõsen süllyedést mutat, de közben emelkedik ugye szépen. De mivel még bõven garanciás, ezért lehet az lesz, hogy visszaküldöm ezzel a problémával ha nem tudom én megoldani.
#19699
Az lenne a kérdésem, hogy a kültéri része is Vantage Pro 2 (ISS)?
#19698
Sziasztok! Davis tulajdonosokhoz lenne egy kérdésem. Van egy pro 2 belsõ egységem, amit 4 hónapja használok, de pár napja azt vettem észre, hogy valamiféle memória zavara lett vagy mi fene. A jelenlegi adatok meg minden megjelenik hiba nélkül, de viszont a légnyomás tendencia nyíl nem változik, elõrejlés sem változik, és a grafikonok sem frissülnek. Csak az aktuális órában lévõ memória értékek frissülnek. Ha újraindítom, akkor 8-ika a legfrissebb adat rajta, és ahogy telnek a napok, mindig egy napot csúsznak elõre a min/max adatok. Lenne egy olyan kérdésem elõször is, hogy hogyan kell rajta gyári visszaállítást csinálni? Hátha segítene rajta. Gondoltam, hogy frissítem rajta a firmwall-t, de viszont ez sem jött össze, mert a vue beltériével mûködõ dataloggert ha átkötöm, akkor inkompatibilisnek érzékeli. Incompat lgr-t ír ki a kijelzõ, és be sem kapcsol. Jó lenne azért ha mûködne a memória része. Hátha tudtok segíteni nevet
#19697
szomoru 
#19696
Már nem.
#19695
Téged szerintem elfelejtettelek. szegyenlos
#19694
Szia Taki!

Esetleg lehetne, hogy csak a tányérokat venném tõled és a többit én csinálnám meg?

Köszi!
#19693
Az enyémet lenyúlta a posta szomoru szomoru
#19692
Ügyesek vagytok! nevet
Festés elõtt, 800-as papírral bátran lehet érdesíteni a felületet, jobban beleül a festék a felületbe.
Kb. 1 éve már olyan mûanyag festék kerül a belsõ felületre, melyet alapozni sem kell.
Továbbá a gyártónál sikerült még kialkudnom +0,2 mm anyagvastagságot, illetve azt, hogy vákuum technológiával gyártsák a tányérokat szemben a hagyományos szilikon alapú formapréseléssel. Sajnos ezeknél a maradvány szilikon a leggondosabb megelõzõ felületkezelés ellenére is festékleválást okozott néha.
Ezért nincs már mûanyag alapozó sem. Árban alig van különbség, mivel az új festék picit drágább, mint a régi festék+a mûanyag alapozó folyadék.
De sokkal szebb felületet is ad, a közel egy éves tesztpéldány egészen jól teljesít.
Tehát akinek új árnyékoló kell, csak írjon, szóljon, 12.500 Ft/db+postaköltség továbbra is az ára.
Amúgy 2008 februárja óta 646 db mûködik szerte Európában, illetve 4 db az USA-ban, 2 db Ausztráliában 1 db  Dél-Koreában, 2 db Kanadában. szegyenlos
#19691
Az enyém a napon van kint, csak szûk az udvar.
#19690
Nekem már árnyékban van a szerkezet, de ugye a falak miatt lassúbb a csökkenés. T.akt: 24,8. (referencia Kkfháza: 25,12 fok.)
nevet
#19689
Kívül is festenem kellett, mert ilyen algaszerû zöld elváltozás volt a peremeken körbe, meg a felsõ tányér teljes felületén.Csúnya volt na.Nem beszélve a porról, ami szépen beült a tányérokra.
Lecsiszoltam finom csiszpapírral róla, belül a lepattogzott feketét is.
Nálam is az elhelyezés problémás, de azért általában határon belül mérek így is.
Met.hu-s hõtérkép szerint 23-24 fok van a környéken, épp 24-et mérek.
#19688
Akkor OK!
De azért felkérjük Taki-mestert, hogy pár mondatban értékelje a véghezvitt felújításokat.
(pld az új technológia szerint a tányérok eleve fényes fehérek (gyárilag) és azokra kívülrõl nem kell semmi máz. Belülrõl én Tricolor mat-feketét kentem rá ecsettel, de elõtte lecsiszoltam papírral, hogy jól tapadjon. felül semmi, az jó. Ja meg belülrõl a szenzor tartó 6-os menetes pálcára ráhúztam egy 6-os színtelen vinilcsövet a szenzor hátlap stat.hûlése ellen . Az enyém még 2008-as kiadás.

A mérésekrõl; nagyon érzékeny árnyékoló, a napos társasházi folyosón tudtam elhelyezni sajnos, az udvaron lopásveszély, gyerekhad miatt. A mérõ jól teljesít, esetleg a fal közelsége és a derékszögelt udvar miatt kevés a légáramlat, kevés túlmérés adódik, olyan 0,5 fok.
De borult, szeles idõben pontos.

vidám
#19687
nevet
Térültem-fordultam tegnap és megcsináltam.
2 matricát megtudtam menteni, az alsó tányérról.nevet
#19686
Akkor én már ide nem is kellek. nevet
#19685
Gondolom matt fekete festékkel dolgoztál, mert a fényes fekete visszaveri és vagy fókuszálja a hõsugarakat.
Tavaly festettem én is át, de csak belülrõl, a felsõ fehér tányérok még most is szépek, ezek csillognak még.
#19684
Így tettem, most várom a száradást.Ebben a remek idõben gyorsan halad.Köszi!nevet 
#19683
Nem Taki vagyok de válaszolok én ha nemgond mivel én is felújítom a héten.
Alulról az összeset feketére lehet fújni, kivéve ugye a legeslegalsó tányért. A többit felülrõl pedig fehérrel
de elõtte alapozóval is fújd át hogy tartós legyen. Tavaly kihagytam én hülye  laza meg is látszik máris a fele lepattogzott.
#19682
Érdeklõdnék, Taki ha esetleg erre jársz, hogy fessem a tányéros árnyékolót?
Kívül-belül fekete, majd kívül fehér, vagy csak elég a belsõ oldalt a feketével?
Megérett a felújításra, 6 év, az 6 év.nevet
#19681
Kincs jött a mai nap hozzám angliai ismerõsöm jóvoltából. (Innen is köszönöm neki kacsint). 2db érkezett. Nemtudom miért de nálunk szinte beszerezhetetlen. Mostmár csak egy szélkakast kell hozattatnom velük, sajnos az kint sem volt a boltban.

pce fws 20, meg még kitudja milyen márkákhoz való szélsebesség mérõ:

beillesztett kép



beillesztett kép

#19680
Utánanéztem, sajnos folyamatos PC kapcsolat kell a készülékhez, utólag nem tölthetõk le az adatok.
#19679
Szia!

Köszönöm válaszod, ez nem is rossz ötlet!

Megnéztem, tényleg kapható hozzá soros csatlakozó és szoftver. Mondjuk az ára nem túl baráti, 44000 Ft-ba jön ki. Megnézem, esetleg a gyártónál nem olcsóbb-e vagy egyáltalán külföldön.
#19678
Ha jól látom a conrad honlapján, akkor van rajta soros port. Pc-re nem tudod rákötni?  Pl raspberry pi.
#19677
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Én hõmérõházban mérek hõmérsékletet. A pontosabb középhõmérséklet-számítás kapcsán jutott az eszembe, hogy alkalmaznám a súlyozott átlagszámítást, tehát a 7,14,21-es fõterminusokat átlagolnám, a 21-órás értéket pedig dupla súllyal venném. Utánanéztem, ez a számítási mód közelebb van a valódi napi középhez, mint a min+max/2 formula.
Ezt a számítási módot Magyarországon is használták, amíg az írómûszerek, majd automaták el nem terjedtek.

Viszont van egy bökkenõ. A fõterminusi idõpontokban nem tudok mindig otthon lenni. Azt szeretném kérdezni, van olyan technika, amivel felvételt tudok készíteni a délutáni terminusról? Azt elfelejtettem írni, nem üveghõmérõrõl lenne a felvétel, hanem digitális a kijelzés, egy Greisinger GFTB 200-as, precíziós mûszerrõl van szó, elég nagy számokkal, valószínûsítem, hogy látszana a felvételeken a kijelzett érték. Csak abban az esetben fognék az egészbe, ha a fent említett módszer kivitelezhetõ, ellenkezõ esetben marad a 18 UTC napi min/max, és a sima számtani átlag.

Azzal tisztában vagyok, manapság nem kis feladat mindig, minden körülmények között pontosan leolvasni az adatokat és feljegyezni.  de jó lenne, ha sikerülne, mert amúgy egy pontos, frissen kalibrált eszközzel történne mindez. Amúgy a hõmérõház teljesen szabványos, nem egyedi készítés.

Segítségeteket, ötleteteket elõre is nagyon köszönöm!
#19676
Köszönöm! 
Nem az enyém a mûszer, csak továbbítottam az ismerõsöm kérdését nevet
#19675
Ez egy szép termo-higrográf. Kicsit viseletes, dehát mit várunk, lehet akár fél évszázados vagy régebbi is.
A henger felsõ részén mutatja az Rh-t. Ezt gondolom a higrométerhez hasonlóan a (szõke) nõi hajszál pártartalom függvényében mutatott nyúlása mûködteti. A haj nem vicc, tényleg azzal mûködik, de 90% felett nem kell csodát várni tõle, ha jól emlékszem a 20 évvel ezelõtti met. mûszerek gyakorlatunkra... vidám
A hõmérõ pedig egy bimetál hõmérõ. Ennek az elvérõl biztos találsz anyagot, most nem írnám le, elég közismert.
Ha jól rémlik, akkor az óramû elvû mechanika 1 hét alatt forgatja meg a dobot, azaz a papírra 1 hétnyi grafikon rajzolódik, de lehet van több típus is, nem tudom, nézd meg a papírt a dobon, onnan kiderül.
Tinta kell bele, aztán mehet a mérés, de a használat elõtt szerintem szkenneld be nagy felbontásban a dobon látható üres papírt, így ha esetleg beszerezni nem is tudsz utánpótlást, magadnak nyomtathatsz millió példányt. vidám

Jó szórakozást! nyelvnyujtas

#19674
Huhh! Ez egy ritkaság lehet, a kalapács lakkos alaplap elég jól bírja, és a többi csavarzat ,szép darab. Biztos nem kávéfõzõ. ami a háttérben a kihívó lenne egy csatában. Vigyázz rá, mert muzeális darab. Szakértõk?kacsint
#19673
Segítene valaki a beazonosításban, mûködési elvben, kb mikor gyártották ilyen mûszereket,stb. Lehet ennek értéke? Ismerõs találta a nagyszülõk házában... nevet Állítólag mûködõképes a hõmérõje. A páratartalom (ez mér egyáltalán Rh-t? Milyen elven?)
Köszi elõre is!
Link 
Link

beillesztett kép


beillesztett kép

#19672
Tisztelt fórumtársak,

A Hyundai WSP-3080 RWIND állomásról van-e valakinek tapasztalata és megosztaná-velem?

Tisztelettel,

             norwood


#19671
Köszönöm.   laza
#19670
Link Lombik Kft.
#19669
Nekem már 2008 óta üzemel egy félautomata - kézzel kell nullázni 19-20 órakor a T.ket - féle állomás (TE 635 )  és nem volt üzemzavar.
Legelején az udvari gyümifára akasztottam a külsõ szenzort, papír-sátorba bugyolálva, majd megkaptam a Taki-féle árnyékolót, amivel pontosan mérek.  Persze mindig jó minõségû LR- alkáli elemekkel, nem ne aggyisten  1,25 Voltos akksikkal,vagy Sky - Green elemmel  etetem a mûszert.
Mostanság azért a Rh. % mérõ kezd kiszáradni, de a többi jó. Szélmérõnek meg kitekintek a környezõ kéményekre, Spar zászlóra (6 m)
laza
#19668
Neked bejött, szerencsés voltál. Nálam két és fél évig bírta, akárcsak az egyik ismerõsömnek.
Aki egyszer megégeti magát, az legközelebb óvatos lesz.

Legközelebb nem akarok mellényúlni.  
#19667
Nos ,annyit a" gagyi " készülékekrõl,a bal oldali ws 2080-as 4 éve üzemel hibátlanul nálam ,pedig használtan vettem a régi gazdája is használta pár évig. A Hyundai is  4 éve üzemel azt tartaléknak vettem de megy a mai napig hibátlanul!!!
Link
#19666
Kedves Kertész,

Hol vásároltad õket? Mert ugye sokféle klónja van ennek a két verziónak.
Én anno a Conradnál vettem de nagyon nem akarok mégegyszer belefutni valami vacak készülékbe.

Üdv.: norwood
#19665
Nekem már négy éve üzemel az FWS 20-asom gond nélkül, Gyõrben pedig már harmadik éve a WH 2080-as szintén gond nélkül. Szóval!
#19664
Kedves Laci bácsi,

A mért adatok fontosak természetesen.  A 10/2/1 méteren elhelyezett szenzorok elhelyezhetõsége már más kérdés.  Meg tudom/tudtam oldani eddig is. Ha van valami jó ajánlat 50-60 körül és megbízható az állomás, akkor arra vevõ vagyok.

Tisztelettel: norwood     vidám
#19663
Ha csak az a fontos, hogy "stabilan adja a jelet", és a mért adatok csak másodlagosak, akkor nem tudok semmit ajánlani helyette.
#19662
Tisztában vagyok vele de tudsz mást ajánlani helyette ebben az árkategóriában?  WS 2080-as és egyéb gagyikból elegem van már. Ez legalább stabilan adja a jelet. 
#19661
Egy hajón biztosan jó lehet. De otthoni használatra semmiféleképpen nem javasolnám. Az összes szenzor össze van építve, nem lehet úgy elhelyezni, hogy megbizható eredményt produkáljon. Ha kettõ méter magasan helyezed el, akkor hogyan fogja a szelet mérni? Ha 10 m-re teszed, hogy fog csapadékot és hõmérsékletet mérni? Errõl mit írnak a külföldi honlapok?
#19660
Köszi az infót és a tanácsot. Az ezt megelõzõ szenzort is a Conradban vettem, egész sokáig jó volt.

Üdv:
András
#19659
A gond a fogyasztói társadalomban van. Gyors elavulási idõ, biztos haszon.
Én még szerencsésnek mondhatom magamat. Nekem két és fél évig bírta a cucc, azután a kukában landolt.
Talán ezt tudom javasolni legközelebb:

Link

LAN porttal szerelt közvetlenül tölti fel az adatokat a WU-ra. Külföldi honlapokon is jókat írnak róla.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-01 08:09:18

Egyházasrádóc

-1.6 °C

00000

RH: 92 | P: 1031.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.