2025. február 17., hétfő

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#6036
Nekem majdnem ilyen van. (Egyel korábbi verzió ugyan attól a honkongi gyártótól UV mérõvel, de csak 208 adatcsomag tárolássa 20 Euroval többért:-)
Alapvetõen jó mûszer, sõt sok tekintetben jobb, mint a WS-ek. UBS, minden egység külön rádiós, kanalas szélmérõ stb.
Ami eddigi kb. féléves mûködés alatti kedvezõtlenebb tapasztalat, hogy a légnyomásmérõ (legalább is az enyém) talán az átlagosnál jobban hõérzékeny és a hirtelen (belsõ) hõmérséklet változásokra (+/- 2-3 fok) ellentétes irányú kismértékû légnyomás változást jelez (3/- 1-2 hPa), ami idõvel visszaáll (például télen a légnyomás adatokból is látszott mikor volt szellõztetés a szobában). Ráadásul az enyém légnyomást csak 20 percenként mér (ez az újabb nem tudom milyen gyakran), ami bár nekem megfelel sokaknak nem elég gyakori.
A többi része nagyon jól és amennyire meg tudtam állapítani (pl. hõmérséklet esetében) pontosan is mér.
A kijelzõje nagyon klassz, különösen kék háttérvilágítással sötétben, és remek (ingyenes) adatfeldolgozó programot lehet letölteni hozzá. (A gyárilag hozzá adott nem túl jó).
Én nagyon szeretem benne, hogy az adott földrajzi helyre beállíthatóan percer pontosan jelzi a napkelte és napnyugta idejét.
Ráadásul az általad belinkelt, ha jól látom 3000 adatcsomagot tárol, ami több mint jó. Ha újat vennék már én is ilyet választanék, mert az UV mérõ azért nem ér annyit, mint a több adatcsomag.
Összegezve szerintem ezért az árért nagyon megéri.
Remélem tudtam segíteni a választásban.
#6035
Link Én ezt szeretném megrendelni. Szerintem ezen az áron nagyon megéri. A szállítás költsége 7e Ft. A ws 3600-nál nagyobbak a mérõegységek (csapmérõ), így feltételezem pontosabbak is, és lényegesen kevesebbe kerül a mûszer. Ha valakinek már van ilyen véletlenül, írjon már néhány sort a tapasztalatokról. Köszi.
#6034
Szia lucifer!
A süllyedõ hõmérsékletkor tapasztalt "gyorsaság" nálam is hasonló. Sötétedés után szinte zuhan a hõmérséklet.
De vissza a hõmérséklet értékre. Az egyik +/- -os külsõ/belsõ digi hõmérõmmel megint teszteltem a "körülményeim".
1. szobában a külsõ és belsõ szenzor (legalább 1 óra nyugalom után) teljesen egyformán mutatott.
2. külsõ szenzort olvadó jégbe tettem (jó nagy hõszegetelõs pohárban két tartónyi jégkocka megvárva még kásás lett), megint egy ki beállási idõ, és +0,8 foknál megállt. Ismeretein szerint azért ez egy igen biztos támpont.
3. este sötétedés után a digi-t kiraktam a WS1600 szenzora mellé, úgy, hogy a külsõ szenzor a polifoam-ba, a WS mellé kerüljön magét a hõmérõt meg felakasztottam a zárt szelvényen egy csavarra. A WS pár tized fokkal többet mutatott a digi külsõ szenzoránál. Ez azt jelenti, hogy 1 fokot csal az olvadásponthoz képest.
A digi-vel még régebbi tapasztalatom, hogy a hóolvadás, bár szerencsésebb a porhó összeesésérõl beszélni (és természetesen árnyékban stb) kb. + 2 fok körül indult meg. Igaz ennél ekkor beleszólhatott a ház közelsége is.
Összegezve: a Kékesi hivatalos higanyos hõmérõhöz képest +2,1 fokkal mutatott többet. Kérdés, hogy a légnyomás különbség okozhat-e 1 fok eltérést. Az általam "hitelesített" digi hõmérõhöz képest +0,3 fok az eltérés, tehát az olvadásponthoz képest ~ +1 fokot mutat. Sajnos hitelesített higanyos, vagy digi hõmérõt nem tudtam ezidáig szerezni, ami pontos választ adna, a kalibrációs találkozóra elmenni meg így nem látom értelmét több okból, de legfõképpen azért, mert a kékesi kalibrációmnál pontosabban szvsz. máshol sem tudom megtenni. Várom az ötleted, tapasztalatod, és köszönöm.
Hogy miért írok ennyit, és miért zavar ez engem ennyire? Szerintem, ha valaki adatokat publikál, akkor annak pontosnak kell lennie, és én erre törekszem. Tudom, hogy többen erkélyen észlelnek (ami a panelház sugárzása miatt eleve több fog pluszt jelent), és olyan "észlelõ" is van, aki néha ránéz a falon levõ alkoholos hõmérõre, és beírja, de az ilyen jellegû adatoknál én többre pontosabbra vágyom.
#6033
Beüzemeltem a ws 3600-at, elsõre kissé bonyolultnak tûnt, de aztán rájöttem, hogy tök egyszerû.
#6032
Szia!
Közel két éve használok WS 1600-at is és kijelentem,hogy egy megbizható "pontos" /mármint a kategóriájában pontos/ mûszer.Amit én tapasztaltam,hogy az emelkedõ hõmérsékletnél lassabb a reakciója mint a sûlyedõ hõmérsékletnél.a Szélmérõjérõl sem tudok rosszat mondani,sem pontosság, sem reakcióidõ vonatkozásában.Kalibrálni valóban nem lehet,csak a légnyomás mérõjét,amivel viszont ugye az a probléma,hogy csak egéssz számos a kijelzõje.Igy annak a pontossága bizony a szervizesek által jelzett 2% eltérést valóban produkálja.Egyéb adatok esetében szerintem 1% eltérésen belül mér.A csapadékmérõje viszont csapni való.Azon túl,hogy az is csak egészeket mér,még amellett pontatlan is.5 mm lehullott csapadék esetén 2-vel minimum kevesebbet mér.Tehát a csapadékmérõje abszolut megbizhatatlan szerkezet.De hát, ennyi pénzért még az is legyen pontos?Én kontroll mûszernek használom,mert igy a többi mûszer meghibásodása esetén, könnyebben észlelhetõ a hiba.Azt mindenképpen tudomásul kell venni,hogy ezt a készüléket nem profi adatmérésre gyártották.A WS 3600 vagy a WS 2300-tól néhány klasszissal alacsonyabb teljesiitményû mûszer.Természetesen az ára is.Kezdõ mûszernek azért ajánlható.Aki viszont profi adatokat szeretne,hát annak bizony mélyen a zsebébe kell nyúlnia.Üdv: lucifer
#6031
Hello Mordok!

Kösz az infot. Utána néztem a neten az általad írt mûszereknek, de honnan derül az ki, hogy széllökést is mér? A leírások nem voltak egyértelmûek számomra.

Szerviz kódra még mindig vadászom, de nem sok sikerrel.
#6030
Hello!
Nekem is van ws 1600-as müszerem eddig úgy tünik hogy elég pontos viszont ez csak átlagszelet mér széllökést nem.
Ha akarsz egy széllökés mérös müszert akkor tudok ajánlani két legújabbat a ws 9035:

beillesztett kép


vagy a TFA 35.1039:

beillesztett kép

#6029
Sziasztok!

Ezzel a kis hozzászólásommal elsõsorban a WS1600 tulajdonosokat invitálnám egy kis eszmecsrére, de természetesen az egyéb WS tulajosok hozzászólásait, tapasztalatait is várom. Itt a fórumon már olvastam az én problémámhoz hasonlót WS2300 tulajdonostól.
Szóval a téma a mûszer pontossága.

Két hónapja használom a WS1600-at (Conrad-os). A vásárlas után, mivel kíványcsi voltam a pontosságára, felmentem a Kékestetõi Meteorológiai Állomásra, akkor, mikor egy közeli ismerõsöm volt szolgálatban, és jött a teszt. Mint kiderült 2,5 fokkal többet mutatott, mint a hivatalos Kékesi higanyos hõmérõ. Egy régebbi itthoni digitális hõmérõhöz viszonyítva is ennyi a mutatott „csalás”, mivel télen a hóolvadáshoz viszonyítottan tudtam annak a pontosságát is. OK innentõl tudtam, hogy 2,5 fokot csal, tehát minden mutatott értékbõl le kell vonnom 2,5 fokot. A légnyomás és a csapadék teszt egyelõre rendben van, illetve ennyi idõ alatt a környezetemhez és a manuális csapadékméréshez képest rendben találtam. Elõször a családi házunk mellé egy árnyékos, de 100%-ra nem a legjobb helyre szereltem. A mért (és 2,5fokkal csökkentett) értékek a környezetemhez (Heves, Nógrád megye) viszonyítva jó értéket mutatott. Utána kitelepítettem a kert közepébe, egy sokkal jobb és már mondhatni szabványos helyre (bár nem szabványos házban, de polifoammal alaposan leárnyékolva) kép: Link Ekkor viszont azt tapasztaltam, hogy nálam „hidegebb” van, mint a környezetemben, kb 1,5 fokkal. No most akkor ki mér jól? Illetve becsaphatott-e a kb 700m-es magasságkülönbség? Ezt nem hiszem, mert a régi hõmérõmhöz viszonyítva maradt a különbség. Szerintem jó értékeket mérek, de akkor ennyit számít, hogy a háztól kb. 10 m-re van nyílt terepen? A mutatott érték nagyjából (0,5 fok különbség) jó?

A másik érdekes dolog a szélmérõ. Úgy vettem észre, hogy mintha átlag szélsebességet mutatna. Mibõl gondolom? Kerékpározás végett azért tudom, hogy pl. mekkora a 20 km/h menetszél, és a mûszer valahogy mindig kevesebbet mutat. Ekkor jött a szélteszt. Beültem az autómba, a párom kitartotta az ablakon és néztük, hogy mit mutat. A tapasztalat, hogy jó értékeket mutatott, csak folyamatosan legalább 10-15 sec-ot kellett haladni az adott sebességen, és akkor már beállt arra, illetve lassításkor sem azonnal követte a „szélcsökkenést” hanem fokozatosan. Pl az autó már állt, amikor még mindig 70km/h-ról fokozatosan csökkent a „szélsebesség”. Ez így rendben van? Egy zivatarnál,amikor az esõ vízszintesen esik a fák majd kitõlnek, az csak 40 km/h max szél?
Bocs, ha egy kicsit hosszú voltam, de várom a tapasztalatokat, magyarázatokat. És még egy dolog. Valaki tud-e ehhez a mûszerhez valami szervizkódot, amivel a mutatott értéket be lehetne kalibrálni. A NET-en én nem találtam a Conrad szervizesek meg annyit mondtak, hogy 2% körüli a pontossága és ezen nem lehet állítani.

beillesztett kép

#6028
Szia!
Több, mint 2 éve használom a WS3600-at. Én nagyon elégedett vagyok vele. Ezen az áron pedig megéri!
#6027
Sziasztok megjelent a WS 2350-es csak a precízebb szélmérõ és az usb csatlakozással külömbözik a WS 2305-tõl vagy másban is,szeretnék eggyet vásárolni melyiket ajánljátok üdv rencsis.
#6026
:-)
#6025
Sziasztok!
Apukámnak szeretnék venni egy WS3600-t. Mivel én nem értek hozzá és meglepetésnek szánom, kérdezném tõletek (olvastam,hogy az itt írók között is többeknek van ilyen), hogy tényleg jó és minõségi termékrõl van-e szó?
Esetleg hol ajánljátok, hogy megvegyem.
Én pesti vagyok, egyenlõre a 2. kerületben találtam egy boltot ahol 60 ezerét már el is vihetem...
Segítséget elõre is köszönöm!
#6024
Eddig csak 4 lett kihelyezve, de vannak még tartalékaim :-)
#6023
4 vagy 5 mérõ van kinn? :-D
#6022
Inkább több csapadéknál kéne megvizsgálni a különbséget. Lehet, hogy 30-40mm-nél is csak ennyi lesz a differencia. Szerintem ez még belefér a hibahatárba, adódhat akár leolvasási, vagy elhelyezési hibákból.
Nekem Balatonon van kirakva többféle csapadékmérõ is, általában 1-2mm-nél nincs nagyobb különbség köztük, akármennyi esett.
#6021
Vadonatúj B3-as szenzor eladó!( Hardwareonline) Légnyomásmérõ ( 0,1-es pontosság) hõmérséklet mérés (0,01 pontosság) számítógépre viszi az adatokat, garfikonjelzés,stb.

Érd.: [email protected]
#6020
Nos most már van egy pici viszonyítási alap a két csapimérõ közt. Már ilyen kis mennyiségû csapadékot adó HF-nél is kialakult különbség :

kínai mérõ holland mérõ
6,5mm 5.5mm

mi lenne 30-40mm-nél?
no comment... vagyis annyi, hogy ezek a 3-4cm átmérõjû befogadófelülettel rendelkezõ óccsó cuccok, mint ahogy Snowhunter is mondta, tenyleg csak a vicc kategóriába tartoznak.
#6019
Hát akkor minkét esetben vmi külsõ zavaró idõszakos jel lehetett; új kapucsengõ, vagy elsuhanó autó cb.rádiója, kincskeresõ ember detektoros keresõje, unatkozó gyerekek taki-hakija ..
#6018
hát nem tudom mindenesetre most nem csinál ilyen ökörségeket.
sztem valami zavarta a jelet,mert úgy tom most rádiós a kapcsolat, inkább ezt tudom elképzelni. mert volt hogy csak külsõ párát írt, volt hogy mindent csak épp külsõ párát nem...
#6017
A csudát, a T(max)ot 21:00 körülre írta, a T(min)t meg akkorra. Amúgy WS-3600, úgyhogy nem kell lenullázni, magától nullázza éjfélkor.
#6016
Mi ebben a furcsa? Lehet hogy nem nulláztad le a készüléket, és fenetudja melyik nap maximumát írja ki...
Na voltam én is így, tehát minden nap 18-20 órakor le kell nyomni a gombal, érzékelõkkel a tárolt adatot, hogy újra kezdje mérni a mint.-maxot a holnapi napra.

#6015
Tápellátási zavar lehetett. Van, hogy a hõingás miatt az elemek formálódnak lineárisan, és érintkezési hiba léphet fel.
Lehetne egy újraindítást eszközölni, hogy térjen vissza alapba.
#6014
Az enyém meg azt mondja, a mai T(max) 21:05 27,2C...
#6013
Sztetek mi a franc volt a WS-semmel? most nézem vissza az adatokat. erre 27-én este 20- ig mért onnantól szinte alig volt adat, télleg kb 10 teljes adatcsomag jött át,mert pl külsõ adatból volt hogy hiányzott a páratartalom. Majd 29-én délután egyre sûrûbban jött az infó majd kb 16 órától folyamatos ismét az adat küldés azóta is semmi gond. Vélemény?
#6012
Kössz még egyszer mindent!
#6011
Mindennek elõréje az, hogy akár többször olvasd el a használati utit.
Nálam is sokan jönnek vissza a boltba, hogy nem mükszik, meg nem is tudja milyen elem, porzsák való a gépbe,meg mi a neve a márkának? Kakukk...? Akkor én sem tudok segíteni.
#6010
Immár nekem is van ws 3600-am, már csak fel kéne állítani...
#6009
#6002. - Cauchy (Pécs) : a képed pedig tényleg szépek.Tényleg jó géped lehet, persze én még nem vadásztam ilyenkori éjjeli villámfotókat.
Hiába, 2-3 év és máris elavult a régebbi technológia, hiába került akkor 80 eFt.-ba.
#6008
#5995. - Mordok (Érsekújvár (Szlovákia) : hát sztem a dupla freki, mint interferencia értékek, lehet hogy zavart okozhatnak.
Próbáld eltolni egyik másik értékét pár tíz Mhz.-cel.
#6007
Na jó, én a saját gépemrõl írtam, a mai M-es sorozatról nem tudok.Persze minden gépgyártó kitalál új szériaszámot, ez a legjobb újdonság, és fenéket, egyre rosszabbak.
Tudom, a nagy márkás gyártók azért vigyáznak a nevükre, és nem dobnak ki bóvli gépet. Azért a gyanúsan "akkcióós", és olcsó gépektõl óvakodnák
#6006
M3xx és M407-et volt szerencsém huzamosabb ideig használni.

Negatív tulajdonásgok:
- borzasztó lassú fókusz
- zabálja az elemet
- autofókusz világos nappal mellélõ
- nagyon gyenge makró mód
- zajos kép
- nagy file-méret (a többi gép fele ekkora mérettel jobb képet csinál)
- a 3. kép után egyszerûen nem moccan a gép, amíg ki nem írta a pufferbõl a kártyára a képeket. (pl villámfotózásnál majdnem megtapostam néhányszor e miatt) [ilyenkor kb 20s-ig semmit nem tudsz csinálni. marha idegesítõ]
- a vakuja szinte semmire nem jó. Olyan mintha nem lenne szinkronban, és rosszkor villanna, ezért sötét a kép
- a vakut nagyon hosszú ideig tölti

Több márkatárssal beszéltem már, és mindeni hasonló dolgokról számolt be a többi HP model esetében.

Uh én tartom a véleményemetl nevet
#6005
Sziasztok,
Szeretnék építeni egy automata csapadékmérõt, viszont hiányosak az ezirányú ismereteim. Tudna nekem valaki segíteni, hogy milyen (házilag is kivitelezhetõ)eszközzel lehet az érzékelést megvalósítani? A neten nem nagyon találtam leírást...
#6004
Na átváltottunk égrenézõre.
Micibot:HP-t semmiképpen ne vegyél. Hulladék az öszes.

Azért megvétóznám a kijelentésedet, mert nekem 3 éves Hp-735-ösöm van és nagyon jó.Persze akkor még csak 3.2 Mpixel volt a sláger, de ez nem mond ma sokat.

A lényeg a mai gépeknél az erõs váz, (fémtok) meg az optika.Ezeket kell megfizetni, és szem elõtt tartani.
Másodlagos az elektronika, ezt már minden gépbe belerakják, olyan mint egy DVD.-lejátszó, ami mindent lejátszik,mindent tud, - egy darabig.
Nem kell a megapixeleket hajkurászni, mert hiába a 5-7 Mp. ha a lencse rajzolata pocsék, homályos,fényszegény.
Meg ha nekiütõdik, leesik a gép, akkor 3 felé esik szét.
Túl könnyû, ezüstös,csillibilli (mûa.) gépeket meg jobb elfeledni,még ha márkanév is illeti.
#6003
Kössz a tippeket srácok, majd még lehet lesz pár kérdésem.
#6002
Pár kép, amit vele csináltam még a múltkor zivatarban:

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép



Hibája még a manuális zoom nehézkes állítása, valamint az, hogy a manuális zoom állításakor nem jelez vissza semmit, hogy éppen hogy áll.
#6001
Nekem is ilyen Fujim van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyetlenegy hiányik belõle nekem: az, hogy a záridõt nem állíthatom bármekkorára (mármint nem lehet több, mint 15 másodperc)
#6000
Phoenix!
Itt egy link Link hátha egy picit többet megtudsz belõle az alapismeretekrõl is. Üdv: lucifer
#5999
Csatlakozom micibothoz, jó vétel. Vagy ha van rá pénz az utódját a 6500-at bátran ajánlom. Uj képfeldogozó elektronikát kapott, nagyon jó a zajmentessége ISO 100-400-ig. Ennek üzlettõl függõen 60e-65e körül van az ára. Most az egyik legjobb választás ebben az un. bridge, vagy más néven tükörreflexes-szerû gépek kategóriájában.
HP meg nekem sem kéne, ha ingyen adnák se. nevet
Ha kompakt, zseberevágós gép kell, akkor vagy Canon vagy Nikon.
#5998
Link

Ehez mit szólsz? Csak 40.000-45.000 Ft, 10x zoom. Ezt még nem rontották el annyira a marketingesek, nem tettek bele 8723865496 megapixelt, tud auto módban is fényképezni, de ha meg akarsz tanulni fotózni akkor te is be tudsz állítani mindent.

Az újabb gépek egyre szarabbak szomoru

Ha viszont van sok pénzed, akkor 150.000 Ft környékén már kapsz valami alap tükörreflexes fényképezõt. Ezekek sokkal jobb képük van mint bármelyik kompakt gépnek. Csak itt a gatyádat is objektívekre költheted.

HP-t semmiképpen ne vegyél. Hulladék az öszes.
#5997
Canon,Nikon,HP,Samsung

Szerintem Canon-t vagy Nikon-t vegyél. Persze attól függ, hogy mire kell.
Link
#5996
Szeretnék segítséget kérni fényképezõgép vásárlásához. Nem igazán tudom, hogy a gépeknél milyen tulajdonságokat fontos nézni(egyáltalán mit jelentenek) ill. azok milyen értékkel kell hogy rendelkezzenek. Persze ha valakinek van valami jó tapasztalata egy gépmárkával-típussal azt is szívesen elolvasnám!
#5995
Szeretném megkérdezni hogy ha két különbözö frekvenciájú szenzort egymás mellé teszek (433 és 868 mhz-s szenzort)akkor azok zavarhatják egymást?
#5994
A Te653el.- lel kapcsolatban:
Nagyon érzékeny müszer, mert a külsõ egységet rákötve a 3 méteres szondára nagy szórásokban mér.
A külsõ szenzor is digi kijelzésû, nem szeretném "csak" kiakasztani egy fára.A bejárati terasz ajtó mellett van, hogy ott is lehessen látni az akt.T.-Rh. értékeket. A hozzádugaszolt szonda helyét keresem, mert még a fal távolsága, meg a fényviszonyok is más értéket mutatnak 3-5 percen belül.( 1-5 fok is lehet az eltérés, ha napfényt kap.)
#5993
Mordok: szerintem megéri, akinek van kb. 20 ezer forintja.Lehet hogy jobb mint amit én vettem; TE653EL cca: 13 ezer. Meg ez elég nagy kijelzõs, aki szemüveges,rosszan lát elolvashatja.Megasztán ebbe elég 2*AA elem, bel-kültéribe egyaránt.
Magyarországi forgalmazója sajna csak nagykeres, de lehetne kérni utánvételesen, ha megengedik.
Cikklista 6.- készülék
Link
A linken belül a cégismertetõt olvassátok el.
#5992
Szerintetek megéri?Link
#5991
Az igaz, ez legalább már határeset, azok csak viccek.
#5990
de abban ugye egyetértesz velem, hogy az említett 200Ft-os, 3,6cm befogadóátmérõsnél, klasszisokkal jobb megoldás... nevet
#5989
A befogadóátmérõ 7,5cm-e elég kicsi, határeset.
#5988
esetleg ha lesz végre itt is egy normális csapadék (kb 10-20mm) akkor majd elmondom, mi a különbség a kínaihoz képest.
csak akkor leszek bajban, ha egyszerre lejön 60 mm vidám
(na ettõl se kell mostanában tartani...)
kb 50-ig még képes gyûjteni a csapit.
#5987
Kéne egy ilyen...

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-02-17 07:22:17

Pécs - Uránváros - 126 m tszf.

-1.7 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

135731

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.