Október utolsó napjaiban a tőlünk keletre áthelyeződő és a nyugat-európára rányomuló teknő előoldalán úgy néz ki hogy kialakul egy melegadvekcióval járó délnyugati légpálya, ami ez esetben nálunk már inkább déli lenne. A főbb modellek 144 óra környékén már egyetértenek:
Link
Link
GFS még kicsit másképp gondolja, de szerintem be fog állni a többi mögé, nagy eltérés ott sincs az alap felállásban:
Link
Link

Ezek alapján valószínűsíteni lehet hogy november első pár napja enyhén indul és +15 fok feletti értékek is lehetnek majd az aktív déli légmozgás mellett, ugyanakkor a folytatásban személy szerint 2 féle verziót látok esélyesnek. Az első az az hogy a teknő gyorsan helyeződik majd kelet felé és megérkezik ezzel ismét a hűvösebb levegő, visszaesnek a hőmérsékletek, hiszen ha a GFS fáklyát is megnézzük, bizony rendes a kavalkád úgy november 5-től főleg:
Link

Most a GEM adja klasszikusabb formában ezt a keletre helyeződést, bár utána gyors visszamelegedést adna a magasban, de ezek természtesen mind távoli és bizonytalan képek.

A másik verzió pedig amit a GFS ad hogy, bár kissé egyedül van ezzel hogy a teknők nem igazán tudnak behatolni majd a kontinens belseje felé, így inkább egy északi zona felállás alakulna ki aminek a kimenetele könnyen egy erősebb hidegleszakadásig fajulhat. Ezt néhány pertubált tag is támogatná.
Link