Egyelőre  240 óráig nincs nyoma a szaharai levegő Közép-Európába érkezésének sem GFS, sem ECM, sőt GEM térképein. A 20-es izoterma megáll kb. a Földközi-tenger nyugati medencéjének északi partvidékén, nem tör be a szárazföld centrumába. A mutatott 17-18 fokos T850 is nagyon sok, napos időben elégséges a 35 fokos tetőhöz. De mivel a levegő nedvességtartalma nem lesz alacsony, kirugódás, 35 fok feletti Tmax-ok nem valószínűek. A legmelegebb napokon 29-34, 30-35 fokos intervallum a hihető. Egyébként a várható harmatpontok  mutatják legvilágosabban, hogy a szaharai légtömeg Európából csak a Pireneusi-félszigetet egy részét hódítja meg:

Link

Szóval, szokványos július végi, augusztus elejei kánikula látszik, semmi extra. Abban viszont egyetértek veled, hogy nagyon könnyen találkozhatunk déli áramlással a későbbiekben. Az atlanti ciklontevékenység ugyanis előbb-utóbb beljebb fog jönni a kontinensre, és a ciklon előoldalak délire fordítják a keleties áramlást. Ez szinte szabályszerű. A másik lehetőség, hogy tudniillik az északkelet-európai AC retrográd elmozdul, és előoldalán jeges-tengeri levegőt kapunk, menne kuriózum számba (bár teljesen kizárni azért egy ilyen eseményt se lehet)
Viszont a ciklonok közeledésével kialakuló délies áramlás rövid életű lesz szerintem. Valószínűleg csak a nagyobb nedvességtartalmú földközi-tengeri levegőt nyomná fel ránk, a csontszáraz szaharai forróság már nem érne ide a hf előtt. Véleményem változatlanul az, hogy gyengébb hőségidőszak(ok) szinte biztosan várható(ak) augusztusban, de igazi major hőhullám még most sem látszik, és az idő múlásával egyre kevésbé is valószínű.