A napok óta egyre jobban összetartó NAO és AO tagoknak köszönhetően, a mérsékelten pozitív értékeket követően, most egyre inkább 0 és enyhén negatív tartományt súroló áramlási ciklusok jöhetnek. 
Link

Link
Ez persze könnyen takarhat még zonális, akár félzónális vagy már meridionális helyzeteket is. ( Egyébként ilyenkor ez a 0 körüli érték tiszta pepita mint mindig. ) 

A bizonytalanságra némi támpont azért adódik, hogy míg Okt.22-23-tól hazánk időjárása is egyre nagyobb eséllyel változékonyabbra, csapadékosabbra fordulhat; a minket nyugatról elérő nedves és hűvösebb léghullámoknak köszönhetően, annál inkább boritékolhatónak tűnik egy korábban már - mások által - itt metneten felemlített hidegöblités várható iránya és helyzete.

Ez elsősorban NEM hazánkra hozna télbetörést, hanem Európa legészakkeletibb peremére az Urál hg. vidékeire valamint Szibéria nyugati részére a Nyugat - szibérai - alföldre 72-96 órán túl.

beillesztett kép



Mindkét model a GFS és az Ecmwf is támogatja ezt a várható verizot, de némi bizonytalansággal azért ez is terhelt. Ophelia maradványa ugyanis pont ebbe a teknőbe olvad bele, ami később hátoldalán egy anticiklonnal -5 majd foltokban -10 fokos értékeket rántana a terület fölé. Ez 168óráig még stimmel-ne(?) is, de azon felül, valamint az űridős tartományban - természetesen(!) - már teljes a fejetlenség. 

S, hogy ránk nézve mit takar? Erősen kérdéses, különösen a teknő hátoldalán kiépülő anticiklon központi helyzete és erőségében vannak kételyeim. Mennyire lesz Kelet - Európai vagy túlzottan ellaposodik..itt még vannak kérdőjelek... A kérdés tehát nyitva marad. Egyenlőre.