Aha! Persze, csak a kérdésedre nem fejtettem ki az én véleményemet, illetve az alábbi hozzászólásom összefoglalását nem tettem meg.nevet

Szóval a magasabb (sztratoszféra) szinten számolt AO indexen szerintem nem lesz kimutatható a naptevékenységgel kapcsolatos korreláció, hiszen jól látható, hogy az inkább éves szezonális mocorgást mutat (nyáron 0 körüli), így a 11 éves ciklus az ábra alapján is "láthatatlan". Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem is létezhet, csak azt, hogy nem szignifikáns, avagy nem kimutatható (legalábbis az AO index esetében nem) ebben az esetben nagyobb/szignifikánsabb, avagy csak más folyamatok a mérvadóak és nem a naptevékenység.
Az AO index láthatóan bizonyos makrocirkulációs folyamatok idõszakos változásait írja le, az azokra való hajlamot (zonális, meridionális hajlam). Tehát az indexre - bármilyen szinten - "ráfektetve" a 11 éves naptevékenységi ciklust vagy akár a pillanatnyi erõsebb naptevékenységet, idáig nem találtunk kapcsolatot. Persze ez inkább statisztikai megközelítés, de ha a folyamat mechanizmust meg is találnánk a jövõben, valahogyan annak késõbb statisztikai korrelációja is kell, hogy legyen majd.
Jelenleg, ahogyan korábban írtam is az ózon mennyiségének változásai körül kutakodnak.