Ezért a kialakuló félblokk feltehetõleg elég hamar a teljes blokk irányába mozdul el, és a maritim enyhe levegõ beáramlását hidegebb poláris-maritim, majd tisztán poláris légtömegek advekciója követi. Elképzelhetõ, hogy az északnyugati irányítás tartósodik, és délnyugat és észak között ingadozó áramlási irány mellett felváltva érkeznek majd hozzánk az óceáni illetve a sarkvidéki légtömegek. Nagyon gyakori szcenárió ez februárban, elõkerülése legkevésbé sem volna meglepõ.
De természetesen az sem kizárt, hogy nagyobb és/vagy expanzívabb lesz az északkeleti hidegdepó. Ebben az esetben a teknõ déli része válna aktívabbá, mediciklon tevékenység és északi, északkeleti AC együttese alakulna ki. Azaz, az inga visszalendülne a folyamat teljes blokkos, Vojejkov-tengelyre hajlamos végpontjáig. A GFS ûrtávlatban most mindkét lehetõséget adja.
Mindenesetre azt bizton kijelenthetjük, hogy a jövõ hétvégére, rá következõ hétre most kinézõ igen enyhe idõ nem a tavasz eljövetelét jelenti, csupán egy téli interim enyhe idõszakot. Az idei télnek nagy valószínûséggel lesz még egy "dobása" Hogy ez félblockingos szerencsétlenkedésnek bizonyul-e, vagy február második felében, március elejéig elhúzódva kapunk egy késõi havas, fagyos epizódot, most még nem tudható.