Közben tőle találtam egy ilyet 2015-ből:

"Tovább megyek: a mostani hõhullámos nyár elõállásában is benne van a még mindig nagyon élénk észak-atlanti ciklontevékenység "keze". Hiszen innen származnak azok a nyugati teknõk, melyek elõoldalukon ismételten ránk húzták a forró, észak-afrikai légtömegeket. Egyébként is, már sok hónapja tart nálunk a pozitív hõanomáliás korszak. Kijelenthetõ, hogy az átlagosnál hosszasan élénkebb észak-atlanti ciklontevékenység hatásával állunk szamben. Tér és idõbeli kiterjedésénél fogva ez a cirkulációs anomália éghajlatingadozást kiváltani képes tényezõ.
Hogy mi lehet az oka az izlandi minium nagy aktivitásának? Ennek kijelentésére én nem vagyok hivatott, azonban az biztos, hogy a nyugati áramlási szalag sebességének (ebbõl kifolyólag a teljes hemiszféra nyomásviszonyainak), továbbá a féltekei hõeloszlásnak döntõ szerepe van ebben.
De hogy nem kerüljem meg a kérdést, mondok egy ötletet: állítólag bizonyított, hogy a magas naptevékenység megerõsíti a térítõi AC övet. Emiatt a teknõk talán nem tudnak kellõen dél felé megnyúlni, gátolt a hõtranszport. Ennek kettõs következménye lehet: elõször is, hozzánk nehezen jut sarki hideg. Másodsorban, mélyek, igen aktívak maradnak az izlandi ciklonok.
Most már csökkenõben van a naptevékenység. Hogy ennek hatása lesz-e a következõ hónapok ciklontevékenységére, az a jövõ zenéje."