Külföldi oldalakon orrba-szájba linkelgetik, hogy a Földközi-tenger hõmérséklete 5-6 fokkal magasabb az átlagosnál bizonyos térségekben, elsõsorban a középsõ medencére és a hozzánk közel esõ Adriai részekre igaz ez... Már láttam olyan elmélkedést, hogy az õsz folyamán ebbõl kifolyólag irdatlan energiák lesznek ott a légkörben, az Appeninek, az Alpok déli oldala és a Dinári-hegység extrém viharokat fog kapni. Ez õsszel amúgy is természetes jelenség, de idén sokkal erõsebb lehet a szokásosnál is.
Ha pedig tovább gondoljuk a folyamatot. Elképzelhetõ, hogy szeptember közepétõl végétõl kezdve nagyon erõs teknõsödés, mediciklon genezis kezdõdik a meleg tengervíz, hûlõ szárazföldek hatására. Mivel a hõhullám mostmár a Balkánon és a törököknél is kiteljesedik, így arrafelé is beindulhat majd a buli.
Összegezve: Elõfordulhat, hogy Floo elméletét igazolva bekövetkezik majd az, hogy hónapokig nem esik, utána viszont nem tud elállni... Õsszel akár mediterrán ciklonok dömpingje is lehet majdan. Hogy télen mi lesz ebbõl? Arra még nem vállalkoznék. nevet