Nos, egyre inkább úgy fest, hogy hazánkat csak érinti a korábban talán kissé vérmesebbnek kinézõ "kettõs lehûlés". Ráadásul mindez az ország nagy részén jó eséllyel számottevõ csapadék nélkül megy végbe, így pár fokos hõmérséklet-csökkenést leszámítva mind a mostani keleti HCS, mind pedig a vasárnap-hétfõre várható HF okozta "téltámadás" érdeklõdés hiányában elmaradni látszik.

Ehelyett talán már érdemesebb elõre tekintgetni 6-9 nappal, ezen idõszakban ugyanis valószínûleg egy mediterrán eredetû, sekély ciklonális mezõ alakítja majd idõjárásunkat. E nyomási depresszió kezdeményei már most is jelen vannak ÉNy-Afrika/az Ibériai-fsz. térségében, a Kárpát-medencére közvetlen hatást viszont csak a keddi naptól gyakorolhat.

Ekkortól a távozó HF nyomában, a fent említett "bárikus mocsár" elõoldalán és a DK-Európára húzódó AC hátoldalán gyors melegadvekció indul meg. Kedden hazánkban már jó pár helyen 15 fok fölött tetõzhet a T, szerdán pedig helyenként akár 20 fok közelében, de lehet, hogy néhol akár fölötte is.

Az enyheség mellett ugyanakkor egyre több nedvesség is érkezik a Mediterráneum felõl, e két tényezõ együtt pedig megalapozhat az elsõ tavaszi konvektív fellángolásnak. zivatar Bármi is lesz belõle, a közeljövõ lehûléseinél mindenképp komolyabb csapadék van kilátásban, de ezúttal már nagyobb hangsúlyt kaphatnak a záporok, zivatarok is.

Aztán végül jövõ hét végére annak rendje és módja szerint lehûlésbe csapna át az eseménysorozat, a hegyekben akár még hózáporokkal is.

A változékonyságra a késõbbiekben is be lehet fizetni, semmi jel nem utal rá, hogy április elejére vonalzós zonalitás alakul ki, a hol itt, hol ott megújuló anticiklonok továbbra is össze-vissza bolondítják az áramlási viszonyokat. Északon a hideg tartalékai még alig fogyatkoznak, de délrõl már be-beköszön a Szahara is, tréfás hóforduló/április lehet ebbõl.