..bár vagyok nagy hozzáértõ, de most nagyon úgy fest, hogy a tél még egy ideig elkerüli hazánkat. Ezt már eddig is pedzegették a modellek, de egyre inkább bizonyossá válik, hogy a kemény, USA-t érintõ hidegleszakadások, illetve az ottani hidegért felelõs hidegmagnak hála eléggé belendülnek a viharciklonok, hamar szétrombolva a jelen áramlási képet Európában...hétvégén a magasban el is kezdõdik a meleg advekció, mely ugyan átkeverés nélkül még talajon télies idõt jelenhet, de jövõhéten, ahogy a 2 ellentétes örvény között kiélezõdik a helyzet, itt megint stabil, déli-délkeleti áramlás kezdõdhet. Bár ebben már vannak kérdõjelek, országrészek között is évszaknyi különbségek adódhatnak majd, de egyelõre nagy esélye látszik egy-egy tavaszi napnak az ország délnyugati harmadán legalább.
Ami látszik, hogy az USA-ra a továbbiakban is potenciálisan nagy esélye van a leszakadó sarkköri hidegnek, tehát a sorozatos ciklonok ostroma Európa felé erõsen sanszos a következõ 1-2 hétben legalább, de akár tovább is. A távoli jövõre most jelen állás szerint több lehetõséget tudok elképzelni
1., A viharciklonok idõvel ismét benyomulnak a szárazföld felé, és a december újabb adag csapadékkal indul, ami nagy százalékban esõ lehet..
2., Az AC kitart, esetleg nyugat felé helyezõdik, esélyt adva egy komolyabb lehûlésnek december elsõ hetében
3., Marad a szkander helyzet, azaz tartósan párás, hideg idõjárás, esetleg fagyos hidegpárna az ország egy részén vagy egészén, de a Dunántúlon például kellõ átkeveréssel több, tavaszias, enyhe nap.

ENS-ek alapján várhatóan a teknõ a hónap vége felé megint szépen beékelõdik a két AC közé, Ény-Dk irányban, ami itt ismét keleti, délkeleti áramlást sejtet, esõkkel, de esélyt adhat a "hideg AC" nyugatabbra mozgásának is... nevet