Hm, gonosz leszek, nekem ez teljességgel véletlenszerû adatsornak tûnik, még így szépen kigyûjtve is. Ez alapján semmit nem tudnék mondani a tavalyi tél alapján az ideirõl és ha más is ezt tenné, súlyos hibát követne el.

A számokban mintát, ismétlõdést, blokkokat, ritmusosságot keresni mindig lehet, de a meteorológia nem így mûködik! Ha ki is jön valami bámulatos összefüggés, az lehet, hogy teljesen független dolgok között jön létre (pl. egymást követõ telek milyensége). Ha esetleg ebbõl a (szerintem béna) irányból közelítjük meg a kutatást, azaz a számokban keresünk összefüggést, akkor utána legalább keressük meg, a számokon kívül (ami semmit nem bizonyít, bár aki tanult matematikát, ezt tudja) akad-e más oka az összefüggéseknek. Összehasonlítani 30 telet, hát az egy nagyon masszív feladat, szerintem két tél összehasonlítása is túlhalad sokunk tudásán, sõt talán a tudomány mai állásán is. Vagy arra fogunk jutni, hogy jelen ismereteink szerint sok köze nincs egy tél után a rá következõnek.

Ha gondoljátok, dobjatok dobókockával 20-at, 1-es a hideg tél, 6-os az enyhe, és bámulatos összefüggéseket lehet belõle csiholni. Utána pedig gondoljatok arra vissza: ezt dobókockával dobtátok, ahol az esélyek ugyanakkorák.

Hasznos olvasmány túlzott összefüggés-gyártás közben: Link