Átnézve a két "királyi" modell legutóbbi futását azt látom, hogy a komolyan vehetõ kb. 200 órás idõtávig ciklon-elõoldali helyzet nem mutatkozik. Inkább a skandináv "alacsony nyomású akciócentrum" játszadozik nyugat és közép-európai anticiklonokkal. A tartós elõoldali melegedéshez fejlett brit ill. atlanti-parti ciklonok kellenének, stabil közép és kelet-európai anticiklonnal párosulva. Ilyen felállás ebben a legfrissebb futásban nem látszik. (Persze hangsúlyozandó, hogy egyetlen futásról beszélek)
Azt tudni kell, hogy az augusztus legvégén, szeptember elején "bevaduló" kánikula, bár nem elképzelhetetlen, de nagyon ritka madár. Hogy az év legnagyobb felmelegedése erre az idõszakra essen, annak nagyon kicsi a valószínûsége. Ebbõl kiindulva az idei SZR augusztus legvégi, szeptember eleji beállását gyakorlatilag kizártnak gondolom. Ehhez igen dinamikus déli áramlásra, szubtrópusi forró légtömegek több napon át tartó advekciójára lenne szükség, ami, jelen állás szerint, nem látszik a modellek térképein.
Abban egyetértünk, hogy lesz még számos "strandidõs" nap a közeljövõben, bár szerintem a hõmérsékleti csúcsok akkor is nagyjából megmaradnak a szolid 25-30 fokos tartományban.
A nagyon is okkal feltételezhetõ hidegfrontok, advektív lehûlések idején pedig igazi õszi napokat kaphatunk már szeptember elsõ felében. Ami szeptember végét, októbert illeti, arra túl korai még jósolgatni. Természetesen elképzeléseim, "megérzéseim" nekem is vannak ezzel kapcsolatban, de azokat nem teszem közzé ezen a fórumhelyen.