Nem teljesen ide kapcsolódik, de hamis korrelációk mindig vannak:
Link
Link

Ezt sokaknak fontos lenne megérteni, hogy attól, hogy a számok alapján látványos a korreláció, ez a kauzalitást (ok-okozati viszony) egyáltalán nem garantája. Sokat emlegettem a DAI környékén ezeket az érveket.

Ezért gondolom, hogy szerintem az értékekkel történõ mágiázás (két adatsor közötti képlet számításokkal történõ kitalálása) rossz irány, azt a bizonyos képletet a két adatsort leíró folyamatokból, a közöttük lévõ viszonyból kéne levezetni légkörfizikai, meteorológiai, matematikai tudással és módszerekkel. Lehet ugyan, hogy a korreláció sokkal alacsonyabb lesz a végeredményt tekintve, de az ok-okozati viszony cserébe nem "légbõl kapott", vagy "látványosan stimmelõ", hanem egzakt, bizonyítható.

Abban (épp a korább ismertetett számítás alapján) egész biztos vagyok, hogy egy teljesen véletlenszerû adatsor is meglepõen egyszerû összefüggésekkel átvezethetõ egy másik véletlenszerû adatsorba, ha ezek az adatsorok nem túl nagy számosságúak és szórásúak (50-200 elemûek). Ha van egy kevés korreláció is közöttük, tovább egyszerûsítheti ezeket a számításokat.