Különösebb indexek nézegetése nélkül, ezért jó az alábbi leírást elolvasni, annyira következtetnék, hogy a polárfront egy amõbaszerû, periodikus hullámzású alakot vesz fel.
Ez jelentõsen eltér a tavaly ilyenkor tapasztalt "WACC" felállástól és elveti nálunk a tartós hátoldali helyzet lehetõségét.
Míg tavaly a pólusok és alacsonyabb szélességek közötti hõcsere a meleg pólus felé történõ erõs beáramlásával illetve az alacsonnyomású poláris hidegmag expanziójával majd ezen "gyûrûnek" a pozitív energiamérlegen történõ felmorzsolódással történt, most egy félzónális felállás melletti hullámveréssel valósul meg, valószínû van köze a télközépi viharciklonokhoz így jelentõs mértékû makrováltásról nem beszélnék, csupán az energiamérleg pozitívba fordulásának hatásáról. Ami a hétköznapokat illeti, a csendes derült tavaszkezdetet amolyan 3-5 napos hát illetve elõoldali váltakozás váltja fel, induláskor egy klasszikus 2 lépcsõs lehûlés lökésében feloldódva, ez kezdetben átlagban a mostani AC hoz képest légynomássüllyedéssel jár, késõbb pedig ingázni fog a légnyomás a hullám periódusától függõen, egy klasszikus 80 as évekbeni "bolondos áprilisi idõt" eredményezve 23 fokos "nyári" elõoldalakkal majd zivataros HF ekkel esetleg 1-2 nap múlva szeles 10 fok körüli hõmérsékletekkel és hódarazáporokkal rukkol elõ. Ez általában kicsivel az átlagos feletti középhõmérséklettel és némileg átlag alatti csapadékkal jár, de azért nem beszélünk csapadékhiányról. Ami bizonyos, az eddigi beragadós téma, vagy tartósan esõs vagy ködös vagy épp a jelenlegi tartósan napos idõ egy ideig nem lesz.