Alapvetõen egyetértve az általad leírtakkal, én a szinoptikai ciklusok "szemüvegén át" is szemügyre veszem a helyzetet. Tudni kell, hogy a ciklusnak nemcsak idõbeli, de térbeli lefolyása is van. Az új ciklus mindig az Észak-Atlantikumban kezdõdik, a hozzá tartozó légnyomási és légáramlási mintázat onnan terjed fölénk -míg a régi, halódó ciklus szinoptikai nyomait tõlünk keletre, délkeletre kell keresni.
Jelenleg a régi ciklus meridionális, ill. az új ciklus elõoldali szakának határán "lecövekeltek" a folyamatok. A légnyomási, légáramlási kép ennek felel meg.
Ebbõl az következik, hogy az északkeleti blokkoló anticiklontól hidegelárasztást már nemigen várhatunk. Igaz, nagy néha retrográd is mozoghat a ciklus, mégis, az hogy a mostani elõoldali-peremciklonos felállást közvetlenül szárazföldi hideglevegõ beáramlása kövesse, igazi rendkívüliség volna.
Hidegáramlást a következõ ciklus meridionális szakától remélhetünk tehát. A jövõ hét vége felé megújuló elõoldali délies áramlás elõjele lehet annak, hogy a következõ szinoptikai ciklus végre mozgásba jön. A ciklon-elõoldalt zonalitásnak kell követnie, de ez lehet egészen rövid idõtartamú (néhány napos) is. Utána pedig hidegelárasztás északnyugatról, valamivel késõbb talán mediciklon. Mediciklon nélkül a te B. verziód állna elõ, mediciklonnal pedig az A. verzió.
De természetesen az sem elképzelhetetlen, hogy mégsem jön gyors mozgásba a soron következõ ciklus, hanem megmaradunk idõben is a régi és új határán, az elõoldali-peremciklonos szöszmötölésnél (C verzió)
A magam részérõl én ezt tartom a legvalószínûbbnek. Március elsõ dekádja nem hiszem, hogy alapvetõ makrocirkulációs átrendezõdést hozzon -de majd meglátjuk.